Polski English (UK)

Nasz wspólny sukces

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA EKSPANDOWANIA WERMIKULITU

SUKCES FIRMY VEMICULITE POLAND, UWM i ENTERPRISE EUROPE NETWORK

 

Po dwóch latach od rozpoczęcia współpracy ośrodka Enterprise Europe Network przy Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CIiTT) z firmą VERMICULITE POLAND Firma Produkcyjna Diana Kuprianow udało się osiągnąć sukces i pomoc mikro przedsiębiorstwu we wdrożeniu innowacyjnej technologii!

VERMICULITE POLAND Firma Produkcyjna Diana Kuprianow to mikro przedsiębiorstwo zlokalizowane w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku działające w sektorze przetwórstwa przemysłowego, a konkretnie produkcji wyrobów z wermikulitu. Firma zgłosiła się do CIiTT w związku z poszukiwaniem dostawcy innowacyjnego rozwiązania dotyczącego ekspandowania wermikulitu.

Aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie firma VERMICULITE POLAND otrzymała dodatkowe bezpłatne wsparcie w postaci audytu technologicznego (czyli wizyty niezależnego eksperta z przedsiębiorstwie w celu zidentyfikowanie potrzeb technologicznych i wskazania technologii kluczowych dla rozwoju przedsiębiorstwa), w wyniku którego możliwe było umieszczenie informacji o poszukiwaniu technologii w międzynarodowej bazie ofert i zapytań technologicznych Enterprise Europe Network. Na umieszczone w bazie zapytanie odpowiedziało kilka zagranicznych ośrodków m.in. z Hiszpanii i Niemiec. Po przeanalizowaniu przesłanych ofert firma VERMICULITE POLAND wybrała ofertę niemieckiej firmy ENA-Elektrotechnologien Und Anlagenbau GmgH z Atzendorf. Pierwszy kontakt pomiędzy firmami miał miejsce w styczniu 2014, a w sierpniu tego samego roku przedsiębiorstwa podpisały umowę o współpracy. Przedsiębiorstwo VERMICULITE POLAND otrzymało także wsparcie doradcze konsultanta CIiTT w trakcie procesu aplikowania o dofinansowanie wdrożenia z funduszy Unii Europejskiej – działania 1.1.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Dzięki pomocy doradczej ośrodka Enterprise Europe Network działającego przy CIiTT UWM w Olsztynie, uzyskaliśmy niezbędne informacje dot. możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Otrzymaliśmy także wsparcie merytoryczne i skorzystaliśmy z audytu technologicznego, a konsultant Enterprise Europe Network pomógł nam w znalezieniu technologii. Ponadto konsultant wspierał nas podczas nawiązywania kontaktów z potencjalnymi dostawcami, negocjacji oraz konstruowania umowy. Wsparcie udzielone przez Enterprise Europe Network umożliwiło nam zakup innowacyjnej technologii, a co za tym idzie realizację naszych celów i zdobycie pozycji lidera w branży wermikuliowej w Polsce, wyjście na nowe rynki i poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.” – mówi pani Diana Kuprianow – właścicielka VERMICULITE POLAND.

 

Efekt? Dzięki pomocy Enterprise Europe Network firma VERMICULITE POLAND jest krajowym liderem ekspandowania wermikulitu. Wdrożenie innowacyjnej technologii pozwoliło przedsiębiorstwu poszerzyć swoją gamę produktów m.in. o dodatek paszowy, dodatek do ściółki, agrowermikulit (nawóz mineralny) oraz wermikulit jako materiał termoizolacyjny i ognioodporny wykorzystywany w  przemyśle i budownictwie.  Umożliwiło również pozyskanie nowych klientów w kraju i zagranicą, co w konsekwencji wpływa na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-720 Olsztyn, ul. R. Prawocheńskiego 9
Tel. 089 523 39 00
Tel./fax 089 523 49 00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.uwm.edu.pl/ciitt

godziny otwarcia: 7.00 – 15.00

 

logo-komisja