Polski English (UK)

RELACJA Z SEMINARIUM HORYZONT 2020

W miniony czwartek 20.02.2014 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztnie odbyło się seminarium pt: „Horyzont 2020 – wsparcie polskich innowacyjnych przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Jak aplikować o projekt i zdobyć dofinansowanie”. Głównymi organizatorami tego wydarzenia były Centrum Innowacjii Transferu Technologii w Olsztynie (UWM) i Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Olsztynie w partnerstwie z Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii (Uniwersytet Warszawski) i Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie.

Reprezentanci organizatorów przedstawili oferty działalności swoich jednostek, natomiast główną część seminarium poprowadziły panie Aneta Maszewska i Katarzyna Walczyk-Matuszyk z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Warszawie. Spotkanie to było dedykowane przedsiębiorcom, których obecność w pokaźnej liczbie 120 osób pokazała jak bardzo biznes zainteresowany jest pozyskiwaniem środków na wdrażanie innowacji w nadchodzących latach.

Podczas seminarium przedstawione zostały zasady uczestnictwa oraz podpowiedzi jak skutecznie aplikować o środki w Programie Horyzont 2020. Ponadto uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o preferencyjnych instrumentach finansowych dla MŚP, mobilności dla sektora MŚP, czy też o mechanizmie Fast Track to Innovation.

Seminarium miało miejsce w niedawno odrestaurowanym budynku Starej Kotłowni (ul. Prawocheńskiego 9, Olsztyn), gdzie swoją siedzibę ma Centrum Innowacji i Transferu Technologii a lunch serwowany był w otoczeniu prac plastycznych pań Anny Drońskiej i Violetty Kulikowskiej-Parkasiewicz w ramach wystawy NIENAZWANE.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-720 Olsztyn, ul. R. Prawocheńskiego 9
Tel. 089 523 39 00
Tel./fax 089 523 49 00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.uwm.edu.pl/ciitt

godziny otwarcia: 7.00 – 15.00

 

logo-komisja