Polski English (UK)

Usługi

Audyt technologiczny

Audyt technologiczny to usługa doradcza wykonywana przez specjalistów w wybranej dziedzinie. W przypadku potrzeby modernizacji procesu technologicznego, koncepcji wprowadzenie innowacyjnych produktów, technologii warto poradzić się eksperta, który dzięki wiedzy i doświadczeniu udzieli wskazówek i rekomendacji do dalszego działania. Usługa doradcza jest wykonywana w siedzibie firmy i zazwyczaj trwa od 1 do kilku dni.
W celu zlecenia przeprowadzenia audytu prosimy o kontakt e-mailowy.

Poszukiwanie Partnera do współpracy

Jeśli przedsiębiorstwo poszukuje partnera do realizacji wspólnego przedsięwzięcia (np.: produkcja nowych wyrobów, realizacja wspólnych badań, dostawa materiałów itp.), w Centrum Innowacji i Transferu Technologii wspieramy naszych klientów w procesie rekrutacji. Nasze wsparcie obejmuje stworzenie profilu odpowiedniego partnera, poszukiwanie potencjalnych partnerów przy wykorzystaniu sieci kontaktów z instytucjami otoczenia biznesu na całym świcie oraz wsparcie podczas negocjacji warunków współpracy.

Zakres oferowanego wsparcia jest ustalany indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta.

Ocena potencjału rynkowego technologii

W przypadku planowanego zakupu lub sprzedaży technologii warto wcześniej dokonać oceny jej potencjału rynkowego. Ocena jest podstawą oszacowania wartości technologii i pozwoli na dobór najkorzystniejszej formy transakcji. Ocena dostarcza informacji na temat możliwości zastosowania technologii, konkurencji, realnego zapotrzebowania na technologię. Mając te wszystkie informacje jako nabywcy nowej technologii możemy oszacować maksymalną cenę jako możemy zapłacić oraz oszacować przyszłe zyski. Również w przypadku planowanej sprzedaży technologii – udzielenia licencji, informacje uzyskane z oceny potencjału rynkowego technologii pozwolą nam negocjować odpowiednia cenę.
W celu zlecenia oceny prosimy o kontakt e-mailowy.

Opinia o innowacyjności

Opinia o innowacyjności to niezależna ocena wybranej technologii planowanej do wdrożenia. Opinia o innowacyjności jest potwierdzeniem zastosowania nowoczesnej (innowacyjnej) technologii, której wprowadzenie wiąże się z powstaniem nowego produktu lub procesu. Unia Europejska, silnie promuje innowacyjność i transfer technologii. W związku z tym, starając się o uzyskanie dofinansowania z funduszy unijnych należy liczyć się z obowiązkiem dołączenia do wniosku opinii o innowacyjności właśnie. „Ważną” opinię o innowacyjności mogą wydawać jedynie jednostki do tego upoważnione. Potrzebujesz opinii? Poszukujesz ekspertów, którzy przygotują opinię? Chętnie wykonamy to zadanie oszczędzając czas i wysiłek przedsiębiorców.
W celu zlecenia przygotowania opinii prosimy o kontakt e-mailowy.

Doradztwo IPR

Doradztwo przeprowadzane jest w zakresie prawa własności intelektualnej. W ramach usługi można uzyskać informacji w zakresie form prawnych ochrony dobra, najlepszego postępowania przy uwzględnieniu  czynników : dostępności środków, czasu, wielkości, stopienia innowacyjności.

Doradztwo w zakresie prawodawstwa, standardów i polityki UE

Sieć dostarcza informacji związanych z kwestiami prawa własności intelektualnej, standardów oraz prawodawstwa w  Unii Europejskiej.

Doradztwo nt. funduszy i projektów europejskich

EEN dostarcza informacji na temat różnorodnych źródeł finansowania ze środków Unii Europejskiej oraz możliwości wzrostu przedsiębiorstwa

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-720 Olsztyn, ul. R. Prawocheńskiego 9
Tel. 089 523 39 00
Tel./fax 089 523 49 00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.uwm.edu.pl/ciitt

godziny otwarcia: 7.00 – 15.00

 

logo-komisja