Polski English (UK)

O nas

Enterprise Europe Network powstała na bazie istniejących dotychczas dwóch sieci Euro-Info Centre oraz Innovation Realy Centres, której UWM był członkiem od 2004r.
W Polsce siec tworzona jest przez 30 regionalnych instytucji i organizacji, które działają w ramach 4 konsorcjów.

Jednym z nich jest konsorcjum EENEP „Enterprise Europe Network East Poland”, którego Uniwersytet jest członkiem. Swym zasięgiem terytorialnym konsorcjum BISNEP obejmuje trzy województwa: warmińsko – mazurskie, podlaskie i lubelskie a działania podejmowane w jego ramach skierowane są tak do pracowników jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych jak i do małych i średnich przedsiębiorstw. W województwie warmińsko- mazurskim oprócz Centrum Innowacji i Transferu Technologii działania w ramach konsorcjum EENEP realizowane są także przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie. Do głównych zadań realizowanych w ramach sieci przez WMARR S.A. należy rozpowszechnianie informacji dotyczących funkcjonowania oraz perspektyw europejskiego rynku towarów i usług, a także promowanie inicjatyw, polityk i programów Wspólnoty mających znaczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz dostarczenie MŚP informacji na temat procedur korzystania z takich programów.

W ramach konsorcjum w Centrum Innowacji i Transferu Technologii oferowane są usługi z zakresu rozwijania międzynarodowej współpracy podmiotów gospodarczych, stymulowania potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw oraz transferu technologii i wiedzy. Zapewnia pomoc w poszukiwaniu partnerów handlowych i technologicznych, a także udostępnia informacje na temat prawa, polityk i programów Unii Europejskiej.

Praktyczny wymiar działań koncentruje się na:

• poszukiwaniu partnera do współpracy za granicą (może to być dostawca technologii lub odbiorca jakiegoś innowacyjnego rozwiązania)
  • przeprowadzeniu wstępnego audytu technologicznego
  • tworzeniu dostępu do międzynarodowej bazy innowacyjnych rozwiązań technologicznych czy organizacyjnych
  • przygotowaniu oferty lub zapytania technologicznego danego klienta i umieszczenia go w bazie
  • informowaniu o targach, czy spotkaniach partnerskich dotyczących zagadnień z zakresu innowacyjności, które odbywają się w różnych krajach Unii Europejskiej

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-720 Olsztyn, ul. R. Prawocheńskiego 9
Tel./fax 089 523 49 00