• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Koło naukowe promedia

alt

„TWORZYWO – GAZETA STUDENCKA” i KOŁO NAUKOWE „PRO MEDIA”

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UWM „PRO MEDIA” powstało w 2009 roku. Pierwszą inicjatywą jego członków, było uruchomienie dwutygodnika internetowego „Tworzywo”. Początkowy skład redakcji liczył zaledwie kilkanaście osób, jednak wraz z czasem to grono systematycznie się powiększało. W 2010 roku „Tworzywo” stało się tygodnikiem internetowym, ponadto został uruchomiony fanpage na portalu facebook. Jednak dopiero w 2012 roku udało się osiągnąć zakładany cel, jakim było wydanie papierowej wersji naszego pisma. Pierwszy numer kwartalnika „Tworzywo – Gazeta Studencka” ukazał się w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Natomiast pod koniec zeszłego roku (grudzień 2012) uruchomiony został dodatek internetowy. Współpracujemy z Galą „Mediatory” oraz każdego roku organizujemy wyjazd na warsztaty „OSPA” w Krakowie, gdzie jest możliwość pracy pod okiem uznanych dziennikarzy z całej Polski.

Pismo skierowane jest do środowiska akademickiego. Kwartalnik unika opisywania funkcjonowania uczelni, skupia się raczej na samych studentach, ich zainteresowaniach i ogólnie pojętej kulturze i rozrywce w kampusie oraz Olsztynie. „Tworzywo – Gazeta Studencka” w całości przygotowywana jest przez studentów dziennikarstwa UWM, począwszy od pisania tekstów, przez korektę i złamanie gazety po kolportaż (artykuł do gazety może napisać każdy).

Skład redakcji:

Redaktor naczelny: Jakub Rećko

Zastępca redaktora naczelnego: Wojciech Margula

Redaktor prowadząca: dr Anita Frankowiak

Adres redakcji: ul. Kurta Obitza 1, pokój 08, 10-725 Olsztyn

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


alt

 


Instytut
Dziennikarstwa
i Komunikacji
Społecznej
. ul. Kurta Obitza 1
10-725 Olsztyn
tel. 89 524 63 47
tel. 89 524 63 55 idziks.human@uwm.edu.pl