• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Koła Naukowe

alt

„TWORZYWO – GAZETA STUDENCKA” i KOŁO NAUKOWE „PRO MEDIA”

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UWM „PRO MEDIA” powstało w 2009 roku. Pierwszą inicjatywą jego członków, było uruchomienie dwutygodnika internetowego „Tworzywo”. Początkowy skład redakcji liczył zaledwie kilkanaście osób, jednak wraz z czasem to grono systematycznie się powiększało. W 2010 roku „Tworzywo” stało się tygodnikiem internetowym, ponadto został uruchomiony fanpage na portalu facebook. Jednak dopiero w 2012 roku udało się osiągnąć zakładany cel, jakim było wydanie papierowej wersji naszego pisma. Pierwszy numer kwartalnika „Tworzywo – Gazeta Studencka” ukazał się w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Natomiast pod koniec zeszłego roku (grudzień 2012) uruchomiony został dodatek internetowy. Współpracujemy z Galą „Mediatory” oraz każdego roku organizujemy wyjazd na warsztaty „OSPA” w Krakowie, gdzie jest możliwość pracy pod okiem uznanych dziennikarzy z całej Polski.

Pismo skierowane jest do środowiska akademickiego. Kwartalnik unika opisywania funkcjonowania uczelni, skupia się raczej na samych studentach, ich zainteresowaniach i ogólnie pojętej kulturze i rozrywce w kampusie oraz Olsztynie. „Tworzywo – Gazeta Studencka” w całości przygotowywana jest przez studentów dziennikarstwa UWM, począwszy od pisania tekstów, przez korektę i złamanie gazety po kolportaż (artykuł do gazety może napisać każdy).


Redaktor prowadząca: dr hab. Anita Frankowiak, prof. UWM

Adres redakcji: ul. Kurta Obitza 1, pokój 08, 10-725 Olsztyn

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


altalt

RADIOWE KOŁO NAUKOWE "ETER"

Interesujesz się radiem? Myślałeś, żeby zmierzyć się z mikrofonem? A może chciałbyś spróbować swoich sił w reportażu radiowym? Jeśli odpowiedziałeś „tak” chociaż na jedno z pytań, Radiowe Koło Naukowe „Eter” jest dla Ciebie.

Istniejemy od pięciu lat i staramy się upowszechniać wiedzę o radiu.

Wraz z nami możesz tworzyć audycję o reportażu emitowaną na antenie Radia UWM FM lub też organizować warsztaty radiowe. Masz okazję zorganizować spotkanie ze swoim ulubionym dziennikarzem radiowym albo spotkać go na żywo podczas corocznego wyjazdu do radiowej Trójki, do Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Byliśmy też w I Programie Polskiego Radia i w TOK FM.

Dzięki nam możesz też łatwo dowiedzieć się o konkursach oraz konferencjach naukowych związanych z radiem. Wachlarz możliwości jest szeroki, brakuje tylko Ciebie.

Publikujemy artykuły, niektórzy z nas brali udział w konferencjach naukowych.

Mamy też laury, zdobyliśmy „Złotą Fokę” za najlepszą audycję radiową na konferencji poświęconej mediom studenckim.

Prezesem koła jest Agnieszka Ida Wójcik

Opiekunem koła jest dr Magdalena Szydłowska


 


Instytut
Dziennikarstwa
i Komunikacji
Społecznej
. ul. Kurta Obitza 1
10-725 Olsztyn
tel. 89 524 63 47
tel. 89 524 63 55 idziks.human@uwm.edu.pl