Internetowy podróżniku, witam Cię w wirtualnej rzeczywistości. Skoro nie możemy się spotkać inaczej, niech będzie i tak. Liczę, że znajdziesz to, czego szukasz. Spotkania wirtualne są tylko uzupełnieniem, dodatkiem do spotkań w świecie rzeczywistym.

Ta strona powstała dawno, prawie 10 lat temu. Jak na Internet, to szmat czasu. Dlatego teraz nieco przebudowuje tę stronę. Sporo mojej aktywności przeniosło się w inne, zewnętrzne miejsca. Postaram się zamieścić tutaj linkowe drogowskazy.

Urodziłem się w 1963 roku w Lidzbarku Warmińskim. Jestem Warmiakiem o mazowiecko-wileńskich korzeniach. Pracuję na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na stanowisku profesora UWM w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska. Jestem urodzonym optymistą i idealistą, ciekawym otaczającego świata. Kiedyś pisałem wiersze, rysowałem i malowałem.  Teraz przeżywam intelektualną przygodę poznawania tajników życia wspólnie ze studentami, doktorantami i przyrodnikami-amatorami. Mistrz i uczeń dziwią się razem. Zawsze raźniej cieszyć się życiem i pięknem otaczającego nas świata z kimś jeszcze. Zapraszam i Ciebie!

W szczególności interesują mnie chruściki (Insecta: Trichoptera). Uważam, że uprawianie nauki należy łączyć z jej popularyzacją. Przyjemnie jest podzielić się swoimi obserwacjami. Dlatego wiele czasu poświęcam na opowiadanie o swoich odkryciach językiem możliwie przystępnym i adresowanym do różnorodnego odbiorcy. Bo jak nie opowiadać o tym, co pasjonuje? Lubię to, co robię. A to co robię – to lubię. Trudno mi więc odnaleźć wyraźną granicę między pracą zawodową a hobby. Tobie też tego życzę!

Chruścikowa i nie tylko chruścikowa kronika towarzyska znajduje się w dziale „nowinki”. Chociaż najnowsze wpisy przeniosłem do Facebooka i na blog. Starsze relacje, zdjęcia i informacje znajdziesz we „wspomnieniach”. A jeśli jesteś studentem poszukującym informacji lub potrzebującym konsultacji zajrzyj do „dla studenta”. Więcej informacji dotyczących mojego życiorysu znajdziesz tutaj lub http://www.uwm.edu.pl/czachor/cv (niebawem zaktualizuję). Z dorobkiem pisanym możesz zapoznać się w dziale „publikacje i dorobek” – tam też znajduje się wirtualna biblioteka. O chruścikach więcej informacji znajdziesz w „Trichoptera”. Natomiast informacje o seminariach trichopterologicznych znajdziesz w „Dniu Chruścika”. O moich podróżach genealogicznych przeczytasz w Czachorowiadzie.

Kiedyś zmodyfikowałem dział „konferencje”, tak aby stał się bardziej wygodny w edukacji (głównie dla magistrantów oraz studentów uczestniczących w przedmiocie „autoprezentacja”). Teraz to wszystko musze zaktualizować.

 

 

Strona założona w październiku 2002 roku.

 

 

http://ad.stat.4u.pl/s4u.gif