rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Media o nas » UWM pozyskał pieniądze na współpracę z biznesem

UWM pozyskał pieniądze na współpracę z biznesem

Ponad 50 pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego weźmie udział w programie stażowo-szkoleniowym w przedsiębiorstwach z regionu. Wynikiem współpracy mają być pomysły na nowe, innowacyjne rozwiązania w działalności małych i średnich firm. O dofinansowaniu tego przedsięwzięcia zdecydował we wtorek Zarząd Województwa.

- Dobra współpraca jednostek naukowych z biznesem ma we współczesnej gospodarce szczególne znaczenie. Jeżeli nasze przedsiębiorstwa chcą zdobywać zagraniczne rynki, muszą bazować na innowacyjnych pomysłach i rozwiązaniach. Myślę, że projekt przyniesie dużo korzyści firmom oraz samej uczelni – podkreśla Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W projekcie weźmie udział co najmniej 40 przedsiębiorstw należących do strategicznych dla regionu branż m.in. meblarstwa, turystyki oraz przemysłu spożywczego.

Projekt „Regionalny transfer wiedzy z nauki do biznesu” rozpocznie się w drugiej połowie 2013 roku i trwać będzie do marca 2015 roku. Pieniądze na jego realizację pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Koszt wszystkich szkoleń i staży szacowany jest na blisko 870 tys. zł.

mat. prasowe

Źródło: http://student.wm.pl/128020,UWM-pozyskal-pieniadze-na-wspolprace-z-biznesem.html#ixzz2ACgu0gLI