Startup Weekend Olsztyn #5 - podsumowanie - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Startup Weekend Olsztyn #5 – podsumowanie

Startup Weekend Olsztyn #5 – podsumowanie

Mamy na koncie już piąty Startup Weekend Olsztyn, który odbył się 24-26 maja 2019. Ów weekend minął nam z kostką Rubika i Pac-Manem, w rytmie hitów z lat 80. Nie grały one jednak głównej roli a były przyjemnym dodatkiem do ciężkiej pracy nad zmaterializowaniem pomysłów na startupy. Uczestnicy przez ten czas „przebiegli” cały 54-godzinny maraton tworzenia projektów biznesowych. Tegoroczna edycja odbyła się w siedzibie Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT.

51 osób wzięło udział w wydarzeniu a 10 z nich postanowiło na dzień dobry wyjść na scenę i podzielić się swoim pomysłem. Tego samego piątkowego wieczoru 7 pomysłodawcom udało się zebrać zespoły do dalszej współpracy przez weekend:

Settlio- aplikacja pozwalająca w łatwy sposób rozliczyć wyjazd służbowy,
Visus VR- nauka pierwszej pomocy przy wykorzystaniu technologii VR,
Porobione- aplikacja pozwalająca majsterkowiczom oferować swoje usługi innym,
GoTo: Codeventure- gra planszowa ucząca programowania,
PlantMageddon- zintegrowany system pielęgnacji roślin,
No Judgement- narzędzie łączące małe i średnie firmy z fundacjami, pomagając realizować koncepcje CSR,
Volunteerapp- platforma łącząca organizatorów eventów z potencjalnymi wolontariuszami

W sobotę młodych budowniczych startupów wpierało grono mentorskie, składające się z doświadczonych praktyków z rozmaitą wiedzą i doświadczeniem:

Chris Kwacz (On The Move)
Małgorzata Wasyluk (Robieprojekt.pl)
Marcin Gryszko (INFEO i Wake App)
Krzysztof Sobczak (Emplocity)
Filip Tepper (Working Balance)
Edie Maciejewska (GONG Agency)
Arkadiusz Regiec (Beesfund)
Agnieszka Maciejewska (Evenea.pl)
Tomasz Kolinko (Motivapps)

Wskazówki i pytania, jakie skierowali w stronę uczestników, pozwoliły na dopracowanie modeli biznesowych, jak i całych koncepcji a czasem wywróciły pomysły do góry nogami.

W niedzielę, po ostatnich dyskusjach i poprawkach prezentacji, zespoły mogły przedstawić efekty swojej pracy, jakie udało im się stworzyć od piątkowego wieczoru.
Słuchaczami byli nie tylko inni uczestnicy, ale także jury:

Eliza Popławska-Jodko (Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie)

Paweł Małkowski (ŚwieżoPalona.pl)

Zwycięzcą 5 edycji Startup Weekend Olsztyn została ogłoszona drużyna GoTo: Codeventure. Nagroda publiczności powędrowała do zespołu Volunteerapp, a nagrodę za najlepszą prezentację zdobył Porobione.

Nad organizacyjną stroną wydarzenia czuwał zgrany zespół fanów przedsiębiorczości i innowacji, wspierani przez partnerów: Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie, Stowarzyszenie OLCAMP, Kreatika Studio i Panda Marketing oraz sponsorów: Zortrax i Michelin Polska. Patronatem Honorowym objął to wydarzenie Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Prezydent Miasta Olsztyn.