Climate-KIC to 30 000 EUR na start - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Climate-KIC to 30 000 EUR na start

Climate-KIC to 30 000 EUR na start

Szanowni Państwo,

w imieniu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszamy do udziału w programie grantowym Climate-KIC Accelerator.

Dla kogo?

• początkujących firm, MŚP istniejący (zarejestrowanych) na rynku do 5 lat,
  • osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych (planujących w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą)
  • zespołów badawczych (planujących skomercjalizować swoją wiedzę w formie spółki typu spin-off, spin/out)

na rozpoczęcie działalności gospodarczej opartej na innowacyjnym pomyśle lub rozwój istniejącej działalności poprzez wdrażanie innowacji w zakresie ochrony środowiska / zielonego transportu / ochrony klimatu i branż pokrewnych.

Formy wsparcia:

• specjalistyczne szkolenia
  • coaching/mentoring doświadczonych doradców biznesowych
  • refundację kosztów dojazdu na szkolenia
  • bezzwrotne granty na wdrożenia innowacji
  • możliwość udziału w międzynarodowych wydarzeniach realizowanych przez Climate-KIC w całej Europie

Granty:

• bezzwrotne granty w kwocie do 30 000 EUR (100% dofinansowania kosztów kwalifikowanych).

Zgłoszenia należy przesyłać najpóźniej do: 24.05.2019.

Grant może zostać spożytkowany m.in. na:

• zakup środków trwałych
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych
  • szkolenia pracowników i kadry zarządzającej
  • udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych
  • badania naukowe (realizowane przez firmy zewnętrzne)
  • zakup surowców i narzędzi do budowy prototypu
  • inne (uzasadnione z punktu widzenia prowadzonej działalności – za uprzednią akceptacją realizatora programu)

Więcej informacji: http://www.darr.pl/pl/projekty-trwajace/1301-climate-kic-acceleration-programme-2.html