Macie pomysł z sektora ekonomii współdzielenia? Ruszył nabór zespołów do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Macie pomysł z sektora ekonomii współdzielenia? Ruszył nabór zespołów do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy

Macie pomysł z sektora ekonomii współdzielenia? Ruszył nabór zespołów do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy

Rozpoczął się nabór do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy, realizowanego w ramach projektu SharOn (Opportunities for European Entrepreneurs in the sharing economy) przez TARR S.A. i DeLab przy Uniwersytecie Warszawskim.

Projekt finansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej COSME.

 

Dla kogo?
Program kierowany jest do zespołów z całej Polski, posiadającym koncepcję/pomysł na rozwiązanie dedykowane sektorowi ekonomii współdzielenia. Czekamy na zgłoszenia od wszystkich – możecie być grupą znajomych, ale i działającą już firmą chcącą rozwijać swoje produkty czy usługi pod czujnym okiem ekspertów.

 

Czym jest ekonomia współdzielenia?
To zjawisko związane z technologiami cyfrowymi, dzięki którym tworzą się nowe modele biznesowe oparte na szeroko rozumianej współpracy i wymianie. Służą temu platformy internetowe, które łączą ludzi, umożliwiając im świadczenie usług lub wspólne korzystanie z aktywów, zasobów, czasu, umiejętności lub kapitału, bez przekazywania praw własności.
Przykład? Airbnb, BlaBlaCar, Jadę Zabiorę, czy Polak Potrafi.

 

Jaki będzie przebieg SharOn Academy?


ETAP I: BootCamp – praca nad modelem biznesowym, UX, sprzedażą, marketingiem, prezentacją i finansami.
ETAP II: Mentoring – 10 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami w swoich dziedzinach, m.in. Michałem Misztalem, Łukaszem Zgiepem czy Arturem Kurasińskim.
ETAP III: DemoDay – 5 najlepszych startupów – po jednym z każdego kraju partnerskiego, zaprezentuje swoje projekty przed międzynarodowym jury oraz potencjalnymi inwestorami na wydarzeniu finałowym – DemoDay w Warszawie.

 

Co można zyskać?
Nowe umiejętności i kompetencje, dedykowany plan działania z rekomendowanymi kierunkami rozwoju waszego projektu, możliwość nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami, szansę na networking z kreatywnymi zespołami i wsparcie najlepszych mentorów z m.in. Startup Academy, DivideYou czy Beesfund.

 

Jak się zgłaszać?

Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.sharonacademy.eu. Pamiętajcie, że musicie mieć zespół i projekt – nad resztą będzie pracować w SharOn Academy!
Formularz będzie aktywny do końca kwietnia – 30.04.2019 r.

Dodaj komentarz odnośnie: Macie pomysł z sektora ekonomii współdzielenia? Ruszył nabór zespołów do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy

Komentarze zostały wyłączone.