Masz pomysł na założenie firmy start-up/ spin-off z sektora rolno-spożywczego? Możesz zyskać nawet 20 000 Euro !!! - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Masz pomysł na założenie firmy start-up/ spin-off z sektora rolno-spożywczego? Możesz zyskać nawet 20 000 Euro !!!

Zapraszamy do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed (https://www.eitfood.eu/programmes/seedbed).

Program realizuje EIT Food – konsorcjum przedsiębiorstw, ośrodków badawczych oraz uniwersytetów, zorganizowane w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), organu Komisji Europejskiej.

EIT Food jest największą europejską inicjatywą w obszarze rolno-spożywczym, realizującą programy wsparcia innowacji dla sektora żywnościowego w Europie. Działania EIT Food są finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020.

Program EIT Food Seedbed wspiera osoby, które mają pomysły na założenie firm typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym albo już prowadzą takie firmy.

Beneficjenci uzyskają:

• wsparcie merytoryczne (szkolenia i mentoring) oraz finansowe (refundację kosztów podróży związanych z udziałem w warsztatach projektowych, spotkaniach z mentorami i potencjalnymi klientami, do wysokości 10.000€,
  • a dla najlepszych startupów nagrody pieniężne w wysokości 20.000€).

Unikatowym elementem programu jest wsparcie dla procesów weryfikacji pomysłu biznesowego i przydatności rozwiązań technicznych poprzez ustrukturyzowany dialog z potencjalnymi klientami (customer discovery process), realizowane w oparciu o metodykę opracowaną przez EIT Food przy współpracy z wyspecjalizowanymi trenerami, mentorami i ułatwione dzięki oferowanemu startupom wsparciu finansowemu.

Program jest prowadzony w języku angielskim w trzech europejskich ośrodkach: Belfaście, Bilbao i Warszawie, dedykowany dla startupów z dowolnych miejsc na świecie. Zespół organizatorów obejmuje m.in. Queen’s University of Belfast, University of Cambridge, Uniwersytet Warszawski oraz osiem firm-liderów branży rolno-spożywczej. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie: https://www.eitfood.eu/programmes/seedbed

Strona zawiera również odnośnik do formularza aplikacyjnego na portalu dla startupów F6S: https://www.f6s.com/seedbed

Termin zgłoszeń upływa 26 kwietnia 2019 roku. Na razie większość zgłoszeń do programu pochodzi spoza Polski, ale ze względu na koordynację szkoleń i mentoringu w Polsce, do udziału szczególnie zachęcamy rodzimych pomysłodawców. Aplikujący do programu powinni przedstawić innowacyjny pomysł, który ma potencjał wprowadzenia korzystnych zmian w sposobach wytwarzania, dostarczania, spożywania żywności i/lub przetwarzania powstałych w tych procesach odpadów.

Oprócz typowych rozwiązań rolno-spożywczych, start-upy mogą działać w obszarach wspierających wytwarzanie żywności, w tym: maszyny i urządzenia dla rolnictwa i przetwórstwa, logistyka, opakowania, rozwiązania informatyczne, redukcja odpadów z łańcucha żywności, usługi biznesowe czy innowacje społeczne.

Zespół tworzący startup powinien być złożony z co najmniej 2 osób (zwykle: eksperta technicznego i osoby zajmującej się rozwojem biznesu). Program dotyczy pomysłodawców i startupów na wczesnych etapach rozwoju, dlatego szczególnie zachęcamy do aplikowania naukowców i studentów, których pomysł technologiczny jest związany z prowadzonymi badaniami, a jego dalszy rozwój wymaga zdobycia specjalistycznej wiedzy biznesowej oraz kontaktów z potencjalnymi klientami w Polsce i innych krajach europejskich.

W razie dalszych pytań, zachęcam do kontaktu mailowego oraz zadawania pytań za pośrednictwem strony: https://www.f6s.com/seedbed

Dodaj komentarz odnośnie: Masz pomysł na założenie firmy start-up/ spin-off z sektora rolno-spożywczego? Możesz zyskać nawet 20 000 Euro !!!

Komentarze zostały wyłączone.