Startup Weekend Olsztyn #4 - podsumowanie - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Startup Weekend Olsztyn #4 – podsumowanie

Startup Weekend Olsztyn #4 – podsumowanie

Startup Weekend Olsztyn #4 – podsumowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-13 maja 2018 roku minął pod hasłem „Let’s do some magic at Startup Weekend Olsztyn”. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, ale tym razem nie odbyła się w Kortowie tylko w siedzibie głowy miasta a więc w Olsztyńskim Ratuszu. Miejsce zobowiązywało swoją powagą, magiczny temat przewodni swoją niesamowitością. To wszystko sprawiło, że zespoły pracowały zacięcie od piątku do ostatnich minut przed niedzielnym finałem.

 

    

 

Spośród 62 osób, które wsiadły do pociągu na peronie 9 3/4 ale wziąć udział w wydarzeniu, aż 13 miało odwagę wejść na scenę i przedstawić swój pomysł. W piątkowy wieczów utworzyło się 8 zespołów, które pracowały podczas weekendu:

  • FAQApp — aplikacja podpowiadająca rozwiązania w kryzysowych sytuacjach,
  • WANDA MAPS — aplikacja do planowania podróży i udostępniania swoich tras innym,
  • NFC HUG — twórcze wykorzystanie technologii NFC do uzyskiwania dostępu do informacji o produktach,
  • Skills Career — usługa planowania kariery,
  • Briefly24 — platforma, która pozwala połączyć małe i średnie przedsiębiorstwa z agencjami
  • Furniture for Future — spersonalizowane inteligentne meble biurowe,
  • Merkado App — porównywarka cen w sklepach stacjonarnych,
  • E-sponsoring.com — portal łączący sportowców i sponsorów.

   

 

Zespołom młodych adeptów magii doradzali (The)Mentorzy: Paweł Jarmołkowicz (Harimata), Kasia Kołakowska (Huge Thing), Cezary Fila (Polyend), Paweł Małkowski (Świeżo Palona), Chris Kwacz (Agencja Interaktywna VMR), Wojciech Namiotko (Zortrax), Lidija Vukić (Talent Media), Luiz Fernando Varella Vieira (IBM), Srikanth G. Tamilselvam (IBM) i Shalini Sanyal (IBM).

 

         

W niedzielne gorące popołudnie przed sędziami (Eliza Popławska-Jodko – Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Przemek Dumiński – Michelin Polska S.A. i Rafał Ruchlewicz – Urząd Miasta Olsztyn) zespoły zaprezentowały efekty swojej wielogodzinnej pracy. Zwycięzcą 4 edycji Startup Weekend Olsztyn została ogłoszona drużyna FAQApp (Sandra Ejsymont, Cezary Jeż, Oliwia Chojnacka, Ewa Cybulska, Piotr Kalinowski, Ala Harajda, Pawel Janyszko), natomiast nagrodę za najlepszą prezentację otrzymała Maja Józefowicz z Briefly24.

    

Nad organizacyjną stroną wydarzenia czuwał zgrany zespół fanów przedsiębiorczości wspierani przez partnerów: Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie, Stowarzyszenie OLCAMP, Kreatika Studio i Panda Marketing oraz sponsorów: Zortrax i Michelin Polska. Patronatem Honorowym objął to wydarzenie Prezydent Miasta Olsztyn.

Dodaj komentarz odnośnie: Startup Weekend Olsztyn #4 – podsumowanie

Komentarze zostały wyłączone.