rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » „Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE na realizację projektu B+R”

„Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE  na realizację projektu B+R”

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na szkolenie:

„Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE  na realizację projektu B+R”

Szkolenie odbędzie się: 17-18 października 2017 r. (wtorek-środa)
w godz. 10.00 – 15:00 (wtorek)
w godz. 09.00 – 13.00 (środa)
w Baccalarium (ul. Prawocheńskiego 4A).

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które już są zaangażowane albo planują takie zaangażowanie w przyszłości, w proces przygotowania lub/i realizacji projektu B+R, w ramach konsorcjum naukowoprzemysłowego, przemysłowego lub w formie indywidualnego przedsięwzięcia przedsiębiorcy. Szkolenie jest dedykowane zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników naukowych, którzy planują przygotowanie wniosku projektowego na realizację badań, w programach NCBiR lub SME Instrument Horyzont 2020.

Szkolenie poprowadzi dr Jolanta Koszelew – ekspert NCBiR w POIR (2015-2016) i w programie Horyzont 2020, broker innowacji w programie MNiSW, CEO w UpLogic sp. z o.o (od 2015) w spółce spin-off Politechniki Białostockiej oraz dr inż. kpt. ż.w. Piotr Wołejsza – prezes zarządu Sup4Nav sp. z o.o. oraz Navdec sp. z o.o., który opowie o swoich doświadczeniach i udzieli praktycznych porad przy staraniu się o dofinansowanie w ramach SME Instrument.

Piotr Wołejsza – marynarz, nauczyciel i przedsiębiorca skuteczny w pozyskiwaniu finansowania, zaprezentuje drogę jaką przeszła spółka Sup4Nav aplikując do grantów największego instrumentu wsparcia dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach Horyzontu 2020.

Jolanta Koszelew – kierownik, realizator i współautor wniosków w dwóch multidyscyplinarnych projektach B+R finansowanych przez NCBiR. Adiunkt na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, specjalista w zakresie projektowania algorytmów optymalizacyjnych wykorzystujących metody sztucznej inteligencji. Prezes fundacji Technotalenty, która wspiera rozwój zawodowy uzdolnionych studentów i absolwentów przy współpracy i wsparciu firm z Polski północno-wschodniej.

Program szkolenia:

Dzień I:

Co musisz wiedzieć, ustalić i mieć aby zacząć pisać wniosek

1. Najpierw produkt potem projekt – nigdy odwrotnie

• Zdefiniuj produkt  i jego model biznesowy
  • Zbadaj konkurencję i ustal swoje przewagi
  • Sprawdź czy Twój produkt jest innowacyjny i wymaga badań
  • Zdefiniuj rynek, ustal cennik i policz czy Ci się to opłaca
  • Własności intelektualna – konieczna analiza na starcie i założenia na koniec projektu

2. W pojedynkę czy w konsorcjum?

• Zalety i wady projektów w konsorcjum
  • Zalety i wady projektów z elementami podwykonawstwa
  • Czy opłaca się być liderem konsorcjum?
  • Na co się warto umówić się z partnerami w ramach umowy konsorcjum

3. Finansowanie krajowe czy europejskie i w jakim konkretnie programie?

• Kiedy warto wykorzystać finansowanie w programach NCBiR
  • SME Instrument – trudno o sukces ale próby bardzo się opłacają
  • Istotne informacje związane z umową o dofinansowanie i uruchomieniem projektu

4. Sesja pytań i konsultacji

Dzień II:

SME Instrument w oczach przedsiębiorcy

1. SME Instrument – co to jest i co mi to dało?

• Tematyka konkursów, czyli gdzie mam wystartować?
  • Ewaluacja wniosku, czyli czego się po mnie spodziewają?
  • Faza I czy faza II?
  • Rejestracja w Participant Portal, weryfikacja SME

2. Przygotujmy wniosek – warsztat, część I czyli obowiązkowa część aplikacji,

3. Przygotujmy wniosek – warsztat, część II, czyli jak się dobrze „sprzedać”?

4. Realizacja i rozliczenie grantu

• Podpisanie umowy
  • Raporty końcowe
  • Co dalej?

5. Sesja pytań i konsultacji

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do rejestracji poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 16.10.2017 r. lub do wyczerpania miejsc.

Szkolenie realizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP. Więcej informacji o tej inicjatywie znajduje się na stronie www.

Dodaj komentarz odnośnie: „Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE na realizację projektu B+R”

Komentarze zostały wyłączone.