rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » 54h dla prawdziwych bohaterów!

54h dla prawdziwych bohaterów!

54h dla prawdziwych bohaterów!

 

 

Jak co roku, startupowi zapaleńcy z różnych zakątków świata zjechali się do Olsztyna, żeby rozwijać nowe pomysły.
W piątek 7 lipca 2017 roku na terenie Starej Kotłowni w Kortowie rozpoczął się Startup Weekend Olsztyn #3.

W piątkowe popołudnie, 8 osób spośród ponad 60 uczestników przedstawiło wszystkim zgromadzonym swój pomysł na biznes. Ponieważ wyniki głosowania były niezwykle wyrównane, wszystkie 8 propozycji zostało przyjętych do realizacji i w ten sposób utworzono 8 zespołów, które od razu zabrały się za rozplanowanie działań na ten weekend.

W sobotę do zapracowanych uczestników dołączyli również mentorzy. Szóstka doświadczonych ludzi z całej Polski (Agnieszka Lewandowska, Tomasz Kolinko, Chris Kwacz, Wojciech Namiotko, Szymon Fiedorowicz i Jacek Janiszewski) wspierała zespoły, dzieliła się swoją wiedzą i zwracała uwagę na rzeczy, które uczestnicy pominęli w swoich rozważaniach o przyszłym biznesie.

Oprócz indywidualnych rozmów z mentorami, uczestnicy mieli także możliwość wzięcia udziału w dwóch warsztatach nt. układania i przedstawiania prezentacji poprowadzonych przez Agatę Kukwę – przedstawiciela Techstars. Wszystko to złożyło się na dużą wartość dodaną, jaką uczestnicy wynieśli z tegorocznego Startup Weekendu.

Nieoficjalną gwiazdą trzeciej edycji SW był nie kto inny jak sam Batman, który sprezentował uczestnikom fidget spinnery ze swoim znakiem firmowym. Ten gadżet okazał się być idealnym – dzięki niemu podczas nieprzerwanej pracy nad projektami uczestnicy mogli na chwilę oderwać myśli i trochę się odstresować.

Wszystkie zespoły dzielnie pracowały całą noc z soboty na niedzielę, żeby jak najefektywniej wykorzystać czas do finałowych prezentacji. W niedzielę o godzinie 16:00 emocje sięgnęły zenitu, gdy na sali pojawili się jurorzy. Podczas Startup Weekend Olsztyn #3 projekty oceniane były przez Elizę Popławską-Jodko z Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie, Konrada Latkowskiego z KSYcorp i Cezarego Filę z Polyend. W szrankach stanęło 8 zespołów:

1)      Drop Ship System – narzędzie do szybkiej i łatwej obsługi sklepu typu dropshipping,

2)      CatchGames – portal zbierający informacje o cenach i dostępnościach gier,

3)      MedMate App – aplikacja do komunikacji między lekarzem a pacjentem,

4)      JUMPeer – platforma oferująca streamy z różnych wydarzeń,

5)      FanTask – portal zbierający oferty drobnych prac/zleceń wg geolokalizacji,

6)      #Życie – inicjatywa wykorzystywania przedmiotów znanych ludzi do produkcji ubrań,

7)      Whereis.cash – aplikacja do kontrolowania wydatków,

8)      B-smart Logistics – system umożliwiający wynajęcie części magazynu od innych firm.

Tegorocznym zwycięzcą został jednogłośnie zespół Drop Ship System, który otrzymał słowa uznania za praktyczność stworzonego rozwiązania. Dodatkowo jurorzy postanowili docenić także MedMate App za najbardziej dopracowaną prezentację pomysłu.

Trzecią edycję Startup Weekend Olsztyn sponsorowali: Programiści, Zortrax, World4Gamer, Billennium, Senfino i Coca-Cola.

 

//Wydarzenie współorganizowane przez CIiTT w ramach projektu Enterprise Europe Network East Poland.//

Dodaj komentarz odnośnie: 54h dla prawdziwych bohaterów!

Komentarze zostały wyłączone.