rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » WarmUp #1 SWOlsztyn – relacja

WarmUp #1 SWOlsztyn – relacja

WarmUp #1 SWOlsztyn – relacja

 

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w 2017 (07-09.07.2017 r.) na terenie Starej Kotłowni w Kortowie odbędzie się kolejna edycja Startup Weekend Olsztyn. Impreza organizowana jest przez grupkę zapaleńców we współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM, firmą Google, Olsztyńskim Stowarzyszeniem Olcamp i firmą Kreatika Studio. Wydarzenie zostało również objęte Patronatem Honorowym Rektora UWM w Olsztynie.

Startup Weekend Olsztyn jest to wydarzenie organizowane już po raz drugi na Warmii i Mazurach a podobne organizowane są na całym świecie. Wydarzenie polega na zebraniu zespołu i w ciągu 54 godzin stworzeniu startup’u – narzędzia, serwisu lub usługi. Najważniejsze jest jednak wspólne działanie ludzi z różnych dziedzin, którzy razem będą pracować nad pomysłem. W SW biorą udział programiści, marketingowcy, graficy, ale także zwykli ludzie z pomysłem. Zespołom pomagać będą mentorzy, którzy do Olsztyna przyjadą z całej Polski. Są wśród nich inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy zaczynali podobnie i osiągnęli sukces.

 

 

8 maja 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie wprowadzające przed trzecią edycją Startup Weekend Olsztyn. Organizatorzy zapewnili uczestnikom idealne warunki do przyswajania wiedzy i swobodnego zadawania pytań, wnętrza Pijanej Czapli okazały się idealne do przeprowadzenia WarmUpu.

 

 

Na warsztaty przybyło 15 osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Na dzień dobry, organizatorzy wprowadzili ich w temat przewodni odpowiadając na pytanie: „Czym jest Startup Weekend?” a następnie zostały przedstawione trzy krótkie prezentacje. Marcin Wójcik opowiedział uczestnikom o różnych metodach i formach działań, które mają na celu pozyskanie a później utrzymanie klientów. Andrzej Sadowski, odnosząc się do własnych doświadczeń biznesowych, zwrócił uwagę przyszłym startupowcom na konieczność weryfikacji swojego pomysłu u potencjalnych klientów. Paweł Harajda z kolei przedstawił kilka najważniejszych elementów business model canvas, które w planowaniu biznesu są bardzo pomocne.

 

 

Uczestnicy mieli wiele pytań do prowadzących, przede wszystkim ze względu na ich osobiste doświadczenia zarówno w kontekście startup weekendów jak i realnego biznesu, poszukiwaniu nisz rynkowych czy napotykanych problemów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi WarmUp odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek) o 18:00 w Browarze Warmia. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa!

 

 

//Wydarzenie współorganizowane przez CIiTT w ramach projektu Enterprise Europe Network East Poland.//

Dodaj komentarz odnośnie: WarmUp #1 SWOlsztyn – relacja

Komentarze zostały wyłączone.