rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » RELACJA: „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”

9 listopada 2016 roku w Centrum Ekspozycyjno-Konferencyjnym „Stara Kotłownia” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się spotkanie informacyjne „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju. Partnerem wydarzenia było Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM.

O celowości i atrakcyjności spotkania świadczyła ilość uczestniczących firm oraz dwukrotnie większa liczba przedsiębiorstw, które zapisały się na listę rezerwową. Ministerstwo Rozwoju udostępniło dodatkowo na stronie internetowej transmisję on-line z oficjalnej części spotkania. Specjalnie zaprojektowane stanowiska konsultacyjne dla dziesięciu instytucji centralnych i regionalnych  umieszczone zostały w sali ekspozycyjnej, natomiast stoiska wystawienniczo-informacyjne prezentujące trzy Wydziały UWM: Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Nauk Technicznych oraz Medycyny Weterynaryjnej znajdowały się na pozostałych kondygnacjach Starej Kotłowni.

Zamierzeniem organizatorów było nawiązanie współpracy z kolejnymi firmami w zakresie pisania projektów naukowo-badawczych i wniosków o granty unijne oraz poszukiwanie innych form partnerstwa pomiędzy środowiskiem naukowym a sferą biznesu. CIiTT jako Ośrodek Innowacji, akredytowany ostatnio przez Ministra Rozwoju, uprawnione jest do świadczenia proinnowacyjnych usług doradczych dla MŚP w zakresie współpracy biznesu z nauką.

TV Kortowo

Dla zainteresowanych:

prezentacje ze spotkania: innowacyjna firma

dodatkowy artykuł: UWM gwarantem innowacyjności

Dodaj komentarz odnośnie: RELACJA: „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”

Komentarze zostały wyłączone.