rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Reportaż z WarmUp #2 Startup Weekend Olsztyn

Reportaż z WarmUp #2 Startup Weekend Olsztyn

Reportaż z WarmUp #2 Startup Weekend Olsztyn

03.03.2016 r., zgodnie z zapowiadaniami, odbyło się drugie spotkanie z cyklu SWOlsztyn WarmUp. Tym razem organizatorzy (grupka zapaleńców we współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM, firmą Google, Olsztyńskim Stowarzyszeniem Olcamp i firmą Kreatika Studio) zaprosili uczestników do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Celem warsztatów było dalsze przygotowanie przyszłych startupowców do pracy w zespołach oraz pogłębienie ich wiedzy na temat metod pracy, które mogą okazać się przydatne podczas Startup Weekend Olsztyn a także w późniejszym rozkręcaniu biznesu.

Podobnie jak za pierwszym razem, organizatorzy zapoznali nowo przybyłych z pojęciem Startup Weekend – co to takiego, na czym polega i dlaczego warto wziąć udział. Kiedy wszystko było jasne, nadszedł czas na warsztaty.

Z zagadnieniami związanymi z myśleniem projektowym, a więc z różnymi formami burzy mózgów oraz mapą kontekstową, zapoznał uczestników Aleksander Sobczak (Kreatika Studio). Zmobilizował on przyszłych startupowców do popuszczenia wodzy fantazji, uruchomienia dotychczas nieużywanych części mózgu i jednocześnie skupienia myślenia na konkretnym zadaniu, mianowicie „jak pomóc milionom ludzi na świecie”.

Kolejnym elementem warsztatów była prezentacja metody planowania biznesowego na podstawie Value Proposition Canvas, której dokonał Paweł Harajda (Olcamp). Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, uczestnicy zostali podzieleni na 3 zespoły, w których pracowali nad projektami wymyślonymi na podstawie wcześniej wylosowanych słów kluczowych. Wybrane frazy (samochody, restauracje, budownictwo) służyły jako punkt startowy i inspiracja do projektu, na którego wymyślenie mieli zaledwie 10 minut. Stworzone projekty – myjnia do wnętrza samochodu, system wspierania kelnerów i projekt nazywany “Google glass dla branży budowlanej” rozwijały się zwracając uwagę zespołów na kolejne ważne elementy rozwijania projektu.

Kilka zdjęć z wydarzenia można obejrzeć tu: galeria WU2

Startup Weekend Olsztyn odbędzie się już 8-10 kwietnia 2016 r. w “Starej Kotłowni” – Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie – ul. Prawchońskiego 9.

Bilety: http://www.eventbrite.com/e/startup-weekend-olsztyn-2-tickets-19709441470

Więcej informacji: www.swolsztyn.pl

Dodaj komentarz odnośnie: Reportaż z WarmUp #2 Startup Weekend Olsztyn

Komentarze zostały wyłączone.