rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Startup Weekend Olsztyn 27-29.03.2015

Startup Weekend Olsztyn 27-29.03.2015

Startup Weekend Olsztyn 27-29.03.2015

Z wielką przyjemnością informujemy, że w Olsztynie w dniach 27-29.03.2015 po raz pierwszy odbędzie się Startup Weekend (SW) Olsztyn wspierany przez Google. Wydarzenie wspierane jest przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie oraz Olsztyńskie Stowarzyszenie Informatyków Olcamp.

 

SW Olsztyn to pierwsze takie wydarzenie na Warmii i Mazurach ale podobne organizowane są już na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Polskę, po Indie. Wydarzenie polega na zebraniu zespołu i w ciągu 54 godzin stworzeniu startup’u – narzędzia, serwisu lub usługi. Najważniejsze jest jednak wspólne działanie ludzi z różnych dziedzin, którzy razem będą pracować nad pomysłem. W SW biorą udział programiści, marketingowcy, graficy, ale także po prostu… ludzie z wizją. Na to wydarzenie może zgłosić się bowiem każdy kto ma pomysł i chciałby brać udział w tworzeniu czegoś nowego.

 

Podczas SW można przedstawić swój pomysł i jeśli ten spodoba się uczestnikom, zebrać grupę, która razem będzie go realizować. Zespołom pomagają mentorzy, którzy do Olsztyna przyjadą z Polski i zagranicy. Są wśród nich inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy zaczynali podobnie i osiągnęli sukces. W ciągu 54 godzin zespoły poznają się, projektują wygląd swojego startup’u i w kulminacyjnym momencie prezentują go przed sędziami, których zadaniem jest ocena ich pracy.

 

SW pozwala wielu pomysłom zaistnieć a nawet przeistoczyć się w prężnie rozwijające się biznesy. To doskonała okazja, żeby nawiązać kontakt z przyszłymi współpracownikami, inwestorami czy wspierającymi ich ekspertami z różnych branż.

 

Ważną informacją jest również to, iż całe wydarzenie prowadzone jest w języku angielskim.

 

Więcej informacji na stronie: http://olsztyn.up.co/events/5502

Sprzedaż biletów: https://www.eventbrite.com/e/startup-weekend-olsztyn-1-tickets-15137821632

Dodaj komentarz odnośnie: Startup Weekend Olsztyn 27-29.03.2015

Komentarze zostały wyłączone.