Inwestycje w innowacje czyli Twój pomysł patentem na przyszłość REKRUTACJA - Centrum Innowacji i Transferu Technologii Olsztyn
rss facebook e-mail
UWM Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Inwestycje w innowacje czyli Twój pomysł patentem na przyszłość REKRUTACJA

Inwestycje w innowacje czyli Twój pomysł patentem na przyszłość REKRUTACJA

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie serdecznie zaprasza pracowników i studentów UWM na „Jesienną Szkołę Ochrony i Komercjalizacji Własności Intelektualnej”.

Działanie to obejmuje ofertę:

1. Dla pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych UWM:

• Cykl 5 seminariów pt. „Ochrona i komercjalizacja własności intelektualnej w naukach przyrodniczych, medycznych i rolniczychw UWM” (01-05.09.2014 r. 09:00-12:15):

1) Ochrona Prawna wyników badań naukowych i materiałów dydaktycznych,

2) Zasady i metody komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym możliwości wspierania tworzenia przedsiębiorstw typu spin-off,

3) Wstępna ocena potencjału komercyjnego projektów B+R,

4) Finansowanie ochrony i komercjalizacji wyników badań,

5) Marketing wyników badań naukowych,

• Cykl 5 seminariów pt. „Ochrona i komercjalizacja własności intelektualnej w naukach inżynieryjnych i technicznychw UWM” (01-05.09.2014 r. 12:30-15:45)

1) Ochrona Prawna wyników badań naukowych i materiałów dydaktycznych,

3) Wstępna ocena potencjału komercyjnego projektów B+R,

4) Finansowanie ochrony i komercjalizacji wyników badań,

5) Marketing wyników badań naukowych,

• 3-dniowa wizyta studyjna w dwóch wiodących krajowych ośrodkach wsparcia przedsiębiorczości akademickiej (19-21.11.2014 r.),

2. Dla studentów UWM:

• Cykl 2 seminariów pt. pt. „Ochrona i komercjalizacja własności intelektualnej dla studentów w UWM” (15.10.2014 r. 09:00-15:45)

1) Warunki dozwolonego użytku z cudzych utworów,

2) Prawo własności intelektualnej w pracy zawodowej.

W ramach wizyty studyjnej naukowcy UWM odwiedzą Toruński Park Technologiczny, Gdański Park Naukowo-Technologiczny a także wezmą udział w konferencji Venture Day w Gdańsku mającej na celu łączenie środowisk nauki, wynalazców, przedsiębiorców oraz inwestorów.

Uczestnikom wizyty studyjnej zostanie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i transport z/do kampusu UWM. Każdy uczestnik Jesiennej Szkoły zostanie również zaopatrzony w komplet materiałów szkoleniowych oraz informacyjno-promocyjnych.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Jesiennej Szkole Ochrony i Komercjalizacji Własności Intelektualnej uprzejmie prosimy  o wypełnienie do 30.07.2014 r. odpowiedniego FORMULARZA ZGŁOSZENIA UDZIAŁU: dla pracowników UWM (cykl 1 i cykl 2) i dla studentów UWM. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym już dziś zachęcamy do wysyłania zgłoszeń.

Udział w Jesiennej Szkole jest bezpłatny.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Lempa (tel. 89/ 524 52 40, e-mail: agnieszka.lempa@uwm.edu.pl).

Dodaj komentarz odnośnie: Inwestycje w innowacje czyli Twój pomysł patentem na przyszłość REKRUTACJA

Komentarze zostały wyłączone.