Wizyta studyjna przedstawicieli Euroregionu Bałtyk

3 lipca br. mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli organizacji Euroregion Baltic (ERB). Do głównych zadań Euroregionu Bałtyk należy poprawa warunków życia mieszkańców, promowanie więzi i kontaktów między społecznościami lokalnymi, przełamywanie historycznych uprzedzeń, wspieranie działań zmierzających do współpracy między władzami regionalnymi i lokalnymi oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju w regionie.

Teren działań instytucji obejmuje województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie na terenie Polski, obwód kaliningradzki na terenie Federacji Rosyjskiej, były okręg kłajpedzki na Litwie, okręgi Blekinge, Kalmar, Kronoberg w Szwecji oraz Regionalną Gminę Bornholm w Danii.

Goście mieli możliwość zapoznania  się z obszarami działania Centrum Biogospodarki i Energii Odnawialnych oraz bazą technologiczno-badawczą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowaną w Katedrze Hodowli Roślin i Nasiennictwa (WKŚiR), katedrze Biotechnologii w Ochronie Środowiska (WNoŚ) oraz Katedrze Inżynierii Środowiska (WNoŚ).

Wizyta studyjna została zorganizowana przy współpracy z Departamentem Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.