BPE_logo_małe.jpg

Tytuł projektu:

Kompleksowa termomodernizacja 4–ch budynków dydaktyczno-administracyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014, Program Operacyjny PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

Kwota:
15 163 651,00 zł
Czas realizacji:
01.09.2014-30.04.2016
Opis:

Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej 4-ch budynków dydaktyczno-administracyjnych UWM, a tym samym redukcja CO2. Termomodernizacją zostaną objęte budynki przy ul. Oczapowskiego 2, 4 (cały Rektorat i Wydział Nauk Ekonomicznych), Oczapowskiego 5 (Nowa Zootechnika), pl. Cieszyński 1 (Wydział Nauk o Żywności) i ul. Szrajbera 11 (Wydział Sztuki). W ramach projektu zaplanowano:

- ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów i poddaszy,

- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,

- wykonanie przeszkleń w 3 budynkach,

- modernizację instalacji c.o.,

- modernizację 3 węzłów przyłączeniowych,

- zastosowanie baterii energooszczędnych w sanitariatach,

- wymianę oświetlenia na lampy LED.

Rezultatem projektu będzie zmniejszenie łącznego rocznego zapotrzebowania na energię końcową o 56% oraz redukcja emisji CO2 do atmosfery o 46%. Termomodernizacja zostanie przeprowadzona ze szczególną dbałością o środowisko naturalne. Projekt jest realizacją jednego z założeń programu „Green University”.

Kierownik / Koordynator projektu:
Tomasz Szczyglewski
Opiekun projektu: