BPE_logo_małe.jpg

Przez praktykę do zawodu

Tytuł projektu:

Przez praktykę do zawodu, Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.2. Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli - projekty konkursowe.

Kwota:
1 387 370,00 zł
Czas realizacji:
01.04.2012 - 31.07.2015
Opis:

Głównym celem projektu było podniesienie jakości praktycznego przygotowania studentów/-ek kierunku pedagogika do wykonywania zawodu nauczyciela. Grupą docelową byli nauczyciele (opiekunowie praktykantów) oraz studenci/-ki specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz wczesna edukacja. W ramach projektu dla nauczycieli zorganizowano warsztaty mające na celu przygotowanie do pełnienia roli opiekuna praktyk; opracowano modelowe programy praktyk; przygotowano studentów/-ki do odbycia praktyk pedagogicznych; zrealizowano praktyki śródroczne i ciągłe mające na celu wyposażenie studentów/-ki w umiejętności niezbędne w pracy nauczyciela; stworzono sieć 72 placówek edukacyjnych przygotowanych do przyjmowania praktykantów/-ek.

Kierownik / Koordynator projektu:
dr hab. Marek Melnyk, prof. UWM
Opiekun projektu: