BPE_logo_małe.jpg

Budowa Uniwersyteckiego portalu służącego rozwojowi e-usług dla Warmii i Mazur

Tytuł projektu:

Budowa Uniwersyteckiego portalu służącego rozwojowi e-usług dla Warmii i Mazur, Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007 - 2013, Działanie 7.2 Promocja i ułatwianie dostępu do usług teleinformatycznych, Podziałanie 7.2.1 Usługi i aplikacje dla obywateli.

Kwota:
2 487 713,26 zł
Czas realizacji:
03.03.2008 – 30.11.2014
Opis:

Celem głównym projektu jest zmniejszenie dystansu w dostępie i wykorzystywaniu technologii informacyjnych i komunikacyjnych, podniesienie poziomu życia mieszkańców oraz wspieranie konkurencyjności regionu poprzez udostępnienie e-usług oraz możliwości zdalnego kształcenia. W rezultacie po zakończeniu projektu 3000 osób będzie regularnie korzystać z wdrożonych usług dostępnych online obejmujących zarówno sprawy pracownicze, sprawy związane z obsługa studenta, jak również usługi edukacyjne oferowane przez UWM dostępne dla mieszkańców regionu. W celu obsługi e-usług wdrożone zostaną 2 platformy serwerowe. Tym samym Projekt jest zgodny z celami określonymi w Uszczegółowieniu Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur dla osi priorytetowej Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego Działanie "Promocja i ułatwienie dostępu do usług teleinformatycznych" oraz Poddziałanie "Usługi i aplikacje dla obywateli", w tym w szczególności cel "Intensyfikacja rozwoju wysokiej jakości usług cyfrowych oraz powiększanie dostępności w Internecie wartościowych treści, na które istnieje zapotrzebowanie społeczne". Ponadto, cele długofalowe projektu maja odzwierciedlenie w uzasadnieniu realizacji ww. poddziałania: "Wsparcie projektów w sferze treści i usług cyfrowych przygotowanych przez przedsiębiorców i firmy stanowi ważny wkład w budowanie na obszarze Warmii i Mazur społeczeństwa informacyjnego."

Kierownik / Koordynator projektu:
Andrzej Rydzewski
Opiekun projektu: