BPE_logo_małe.jpg

Kierunek zamawiany receptą na najlepszych ekspertów ochrony środowiska

Tytuł projektu:

Kierunek zamawiany receptą na najlepszych ekspertów ochrony środowiska, Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet IV. Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1. Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałanie 4.1.2. Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

Kwota:
8 360 219,50 zł
Czas realizacji:
01.10.2010 - 30.04.2015
Opis:

Głównym celem projektu było zwiększenie liczby studentów/-ek na kierunku ochrona środowiska UWM w Olsztynie poprzez wsparcie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego w latach 2010-2015. Grupą docelową byli studenci/-ki studiów stacjonarnych I i II stopnia, którzy rozpoczęli kształcenie na ww. kierunku w roku akademickim 2010/2011, 2011/2012 (studia I stopnia) oraz 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013 (studia II stopnia). W ramach projektu m.in. przyznano stypendia motywacyjne dla najlepszych studentów (1000 zł miesięcznie); zorganizowano bezpłatne zajęcia wyrównawcze z chemii, fizyki i matematyki (bezpłatna alternatywa dla korepetycji); zrealizowano staże i praktyki zawodowe (wypłacono dodatki stażowe/dokonano zwrotu kosztów dojazdu i zakwaterowania); zorganizowano bezpłatne i potwierdzone certyfikatem specjalistyczne szkolenia; zapewniono bezpłatny udział w wyjazdach krajowych i zagranicznych, targach w zakresie technologii i urządzeń w ochronie środowiska, wykładach zamawianych z udziałem wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy; prowadzono zajęcia z wykorzystaniem specjalnie na ten cel utworzonego mobilnego laboratorium monitoringu środowiska.

Kierownik / Koordynator projektu:
dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM
Opiekun projektu: