BPE_logo_małe.jpg

Budowa Centrum Gastronomii z Dietetyką i Biooceną Żywności

Głównym założeniem projektu jest przygotowanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do aktywnego udziału w tworzeniu konkurencyjnej gospodarki oraz rozwoju i dyfuzji przedsięwzięć innowacyjnych w zakresie gastronomii, dietetyki i biooceny żywności.

Poprzez utworzenie uniwersyteckiego Centrum Gastronomii z Dietetyką i Biooceną Żywności nastąpi możliwość prowadzenia na UWM w Olsztynie na europejskim i światowym poziomie działalności naukowo-badawczej z zakresu gospodarki żywnościowej oraz produkcji rolno-spożywczej.

Ośrodek będzie wspierał specjalistów branży gastronomicznej oraz dietetyków i edukatorów pod względem wiedzy i praktycznego zastosowania metod produkcji żywności i potraw dostosowanych do wymagań organizmu ludzi w różnych wieku, zdrowych i w stanach chorobowych.