Aktualności

Zapytanie ofertowe na usługi tłumaczenia na polski język migowy

Ośrodek ds. Osób z niepełnosprawnościami zleci wykonanie tłumaczenia na polski język migowy. W załączeniu formularz zapytania ofertowego wraz z opisem przedmiotu usługi. Zapraszamy osoby tłumaczy do składania ofert na poszczególne części (podpisane skany ofert należy odesłać w terminie do 14.04.2021r do godziny 11:00).  

Praca Ośrodka ds. Osób Niepełnosprawnych

Praca Ośrodka ds. Osób Niepełnosprawnych do dn. 09.04.2021

Dyżur stacjonarny pełni pokój 106/S2:

Wtorek (06.04.2021) 11:00-15:00 mgr Barbara Parda

Środa (07.04.2021) 7:00-14:00  mgr Małgorzata Mickiewicz

Czwartek (08.04.2021) 7:00-15:00 mgr Barbara Parda

Piątek (09.04.2021) 7:00-14:00 mgr Małgorzata Mickiewicz

 

Praca zdalna mailowo (bon@uwm.edu.pl) oraz pod nr telefonu

Dorota Filip 696 177 635;

Barbara Parda 609 483 142;

Dorota Opolska 602 499 170

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia to od wielu lat Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku wychodzimy naprzeciw rozumieniu spektrum  autyzmu w kategoriach neuroróżnorodności. W tej perspektywie autyzm jest innym od neurotypowego rodzajem postrzegania i odbierania rzeczywistości, u którego podłoża leżą różnice neurologiczne. Różnice te powodują, że osoby w spektrum autyzmu mogą inaczej m.in. wchodzić w  interakcje społeczne, mogą intensywniej doświadczać świat, inaczej przetwarzać i (de)kodować informacje. Chodzi o to, by z tego powodu ich nie odrzucać, nie piętnować a umieć dostrzec pozytywy w owej różnorodności ludzkich umysłów. Dzisiejszy dzień to okazja by uczcić wszystkie te jakości, które wnoszą do świata osoby w spektrum autyzmu. Chronimy i cenimy bioróżnorodność oraz jej znaczenie dla życia na Ziemi, doceniajmy również neuroróżnorodność!
Zapraszamy dziś do obejrzenia wspaniałego, uhonorowanego wieloma nagrodami, filmu animowanego „Amazing things happen”, który w zabawny i obrazowy sposób tłumaczy czym jest spektrum autyzmu.  https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg&t=218s,

#neuroróżnorodnyUWM

Informacje na dziś:

1)

„Zawsze starałem się być sobą”. Rozmowa o autyzmie i życiu codziennym

Czytaj więcej na:

https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/psychika/news-zawsze-staralem-sie-byc-soba-rozmowa-o-autyzmie-i-zyciu-codz,nId,5143779#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

2)

Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM

Czytaj więcej na:

http://www.uwm.edu.pl/egazeta/swiatowy-miesiac-wiedzy-na-temat-autyzmu-na-uwm?fbclid=IwAR2d4z9oluLH2vQBxSFmtcuFu73Y5hC7iRv4NT4cIBEgzGgd35xKaveBcQ4

3)

Aktualności na UWM – wywiad z Mateuszem Dampcem, Rzecznikiem ds. Równości Szans oraz ekspertem z zakresu edukacji i terapii osób w spektrum autyzmu

Czytaj więcej na:

http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/7443/swiatowy-miesiac-wiedzy-na-temat-autyzmu-na-uwm.html?fbclid=IwAR2dGKFWI8LsNpI0FFhxBE0pZvmXklUWfylge_2TtMcpUA1WmEQyTyiWU_I

Kwiecień Światowym Miesiącem Świadomości na temat Autyzmu

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z kwietniowymi obchodami Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Zwyczajowo obchody inauguruje dzień 2 kwietnia, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na naszym Uniwersytecie tradycje organizowania różnych wydarzeń wokół pogłębiania wiedzy i świadomości o spektrum  autyzmu  sięgają 2013 roku!

Obecne okoliczności około pandemiczne spowodowały, że zaplanowane są aktywności on- line. Zapraszamy do śledzenia fanpage’y: uniwersyteckiego, Koła Naukowego Wolontariatu,  Rzecznika ds. Równości Szans, Ośrodka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Wydziału Nauk Społecznych, RUSS. Przygotowaliśmy dla Państwa dawkę wiedzy, inspiracji i rozrywki. Łączy nas jeden, realizowany już od wielu lat, cel. UWM przyjazny dla osób w spektrum autyzmu!

#wUWMprzyjaźnieDlaAutyzmu

Przetarg na usługi tłumaczenia na język migowy PJM

Przetarg - Świadczenie usług tłumaczenia na język migowy (PJM) na potrzeby działań realizowanych przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. W czasie Pandemii praca zdalna.

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/441277

Zgłoszenia tylko w wersji elektronicznej wymagany co najmniej profil zaufany. Prosimy o weryfikację poprawności podpisanych elektronicznie dokumentów. Zachęcamy do posługiwania się plikami z rozszerzeniem PDF.

Praca dla osób szybko piszących na klawiatrurze

Świadczenie usług szybkiego pisania na klawiaturze (stenotypistanie) podczas zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.Jesteś dyspozycyjny, dobrze piszesz na klawiaturze komputera, chcesz dorobić. Praca dla osób piszących na klawiaturze przy wsparciu osób z niepełnosprawnościami. W czasie Pandemii praca zdalna, wymagany własny komputer i aktywna sieć internetowa.

Zgłoszenia przez platformę zakupową https://platformazakupowa.pl/transakcja/439506

Zgłoszenia tylko w wersji elektronicznej wymagany co najmniej profil zaufany.

 

Anonimowa ankieta dla studentów

Studentko, Studencie. Podziel się z nami informacjami na temat swojego samopoczucia w ostatnim czasie. Wypełnij anonimową ankietę i zyskaj wpływ na dostosowanie oferty Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji „Empatia” do potrzeb społeczności akademickiej.

Link: https://www.webankieta.pl/ankieta/582794/wsparcie-studentow-uwm-badanie-osrodka-empatia-uwm.html .Jeśli już to zrobiłeś/zrobiłaś – zachęć do tego innych.

Jednorazowa zmiana dyżuru dr Bożeny Chrostowskiej

Uwaga !!!

Dyżur dr Bożeny Chrostowskiej zostaje jednorazowo przełożony ze środy na czwartek

Czwartek (01.04.2021) w godz. 15:00 – 16:00

W celu umówienia się na spotkanie online prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy

tel.  513 144 504 

e-mail: b.chrostowska@uwm.edu.pl

Szkolenia dla pracowników UWM w Olsztynie

Informacja dla pracowników UWM w Olsztynie

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UWM zaprasza na szkolenia/warsztaty skierowane do pracowników Uniwersytetu Warmińskiego - Mazurskiego w Olsztynie organizowane w celu zwiększenie świadomości w zakresie funkcjonowania studentów z dysfunkcjami w środowisku akademickim.

Szkolenia organizowane przez BON są bezpłatne dla pracowników Uczelni

Osoby zainteresowane szkoleniami podnoszącymi kompetencje związane z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami prosimy o kontakt.

 

Szkolenie on line:

W dniu 13.04.2021 (wtorek 9:30 - 11:30) w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM – szkolenie on line dla pracowników UWM pt. "ABC wparcia osób studiujących w spektrum autyzmu", które poprowadzi dr Bożena Chrostowska.

Szkolenie skierowane jest do osób, które nigdy nie uczestniczyły w zajęciach z tej tamatyki. 

Uczestnicy otrzymają potwierdzenia udziału.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo na adres: dorota.filip@uwm.edu.pl;

 

Osoba do kontaktu:

Dorota Filip

tel:. 89 523 38 66

e-mail: dorota.filip@uwm.edu.pl;

 

Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2

Fundacja Edukacji Nowoczesnej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie “Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2”. 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju i towarzyszące jej ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnościami. Obostrzenia, które zostały wprowadzone wiążą się z częstym przebywaniem w domu oraz zmniejszoną ilością kontaktów międzyludzkich. Taka sytuacja wpływa negatywnie na ogólny dobrostan psychiczny – zwiększa się poziom stresu oraz pojawia się lęk przed izolacją.

W ramach projektu oferujemy : 

  • Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski; 
  • Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i inni opiekunowie)

Znaczna część osób z niepełnosprawnościami, z uwagi na ich stan zdrowia jest w grupie ryzyka – wychodząc naprzeciw ich potrzebom oferujemy możliwość wyboru formy pomocy – spotkania stacjonarne bądź za pomocą środków porozumiewania się na odległość/online. Takie podejście daje poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na odbycie rozmowy w domowym, przyjaznym zaciszu.

Warunkiem udziału osób z niepełnosprawnością w projekcie jest przedłożenie w formach : papierowej bądź elektronicznej (skanu) dokumentu poświadczającego niepełnosprawność oraz stopień bądź inny dokument równoważny do powyższego. Warunkiem udziału najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami będzie przedłożenie w formach: papierowej bądź elektronicznej (skanu) dokumentu poświadczającego niepełnosprawność osoby, z którą jest spokrewniona oraz złożenie oświadczenia dot. pokrewieństwa i opieki nad osobą z niepełnosprawnością.

Projekt realizowany od dnia 01.03.2021 do 31.12.2021

Kontakt: psycholog@fen.net.pl

Numer telefonu: 729-835-550

Zgłoszenie powinno obejmować poniższą klauzulę: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji uczestników do projektu „Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2” (realizowanego przez Fundację Edukacji Nowoczesnej na podstawie Umowy nr ZZO/000728/07/D dofinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności