Akademiki

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) uprzejmie informuje, iż na terenie Kortowa, przy ul. Kanafojskiego 3 znajduje się Dom Studenta nr 1 z miejscami przeznaczonymi m.in. dla osób z niepełnosprawnością ruchową (w budynku znajduje się winda). Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

 

W Domu Studenta nr 11 przy ul. Żołnierskiej 14B osoby z dysfunkcją słuchu mogą wnioskować o założenie sygnalizacji świetlnej (dzwonki do drzwi). W tym celu należy zgłosić się do Kierownika DS.

Osoby głuche posługujące się polskim językiem migowym (PJM, SJM) mogą również skorzystać na portierni Domu Studenta nr 11 z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego online. Usługa dostępna jest za pomocą videofonu, w godzinach 7:30-20:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 8:00-20:00 w soboty.

Ponadto, BON wyposażyło w podblatowe pętle indukcyjne portiernie Domów Studenckich. Pętle są przeznaczone dla osób niedosłyszących, używających aparatów słuchowych. W celu skorzystania z pętli indukcyjnej należy nastawić aparat słuchowy na funkcję cewki indukcyjnej. Zasięg pętli ok. 1,2 m.