IV Ogólnopolska NOC BIOLOGÓW


9 stycznia 2015 po raz czwarty mieliśmy okazje przeprowadzić warsztaty naukowe w ramach Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Naukowe Koło Biotechnologów we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Kryminalistyki przygotowało panel naukowy pod hasłem: „Jak to działa? – tajniki organizmu zwierzęcego na wesoło”.

W trakcie warsztatów staraliśmy się przekazać młodym adeptom oraz ich rodzicom podstawowe sekrety wiedzy biologicznej na temat ich własnego ciała. Przeprowadzane eksperymenty miały na celu wyjaśnienie funkcjonowania m.in.: narządów zmysłów, układów krwionośnego oraz ruchowego.

W trakcie warsztatów staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Czym są kubki smakowe? Jak rozpoznajemy smaki? Ile powietrza mieści się w naszych płucach? Co dzieje się w naszym mózgu gdy gramy w gry komputerowe? Można było także poznać tajniki daktyloskopii oraz przekonać się, że nasze oczy mogą kłamać. Oprócz tego zorganizowaliśmy pokazy, takie jak: świecący wulkan, zwariowane mleko oraz skaczące jajko.

Wydarzenie to nie tylko stanowiło wyjątkową atrakcję dla odwiedzających, ale było także niepowtarzalną formę przekazywania wiedzy.


Kolejna Ogólnopolska Noc Biologów już w styczniu 2017 roku. Liczymy na waszą obecność!