Jestes tutaj:   Start AMP Relacje

Podobnie jak cztery lata temu, tak i teraz, szczypiorniści AZS UWM z finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski wracają z brązowymi medalami w klasyfikacji uniwersytetów. W rywalizacji z politechnikami, akademia wychowania fizycznego oraz uczelniami prywatnymi - UWM wypadł nieznacznie gorzej, plasując się na 7. lokacie. To spory sukces drużyny prowadzonej przez Karola Adamowicza. Wkrótce więcej informacji!

Szczypiorniści Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie w dniach 1-3.05.2013 rywalizowali w Warszawie w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. O miejsce w finałach rywalizowało dziesięć zespołów. Olsztynianie zajęli trzecie miejsce i uzyskali awans do finałowego turnieju AMP, który rozegrany zostanie w Katowicach (23-26.05). Serdecznie gratulujemy!

Zwycięstwo, remis i dwie porażki to bilans piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w zakończonym wczoraj półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie. Ostatecznie drużyna trenera Karola Adamowicza uplasowała się na odległym 7. miejscu, jednak zdecydowanie bardziej przygnębiające są kolejne groźne urazy w drużynie.

Więcej…

Zawodnicy UWM nie zdołali awansować do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Po piątkowym zwycięstwie nad Uniwersytetem Warszawskim wciąż zachowywali szanse na wejście do najlepszej czwórki turnieju. Remis z Uniwersytetem Łódzkim, porażka z Politechniką Radomską i układ spotkań grupy A sprawiły, że olsztynianom pozostała jedynie rywalizacja z trzecią drużyną grupy B o dalsze lokaty. W niedzielę pokonali Akademię Leona Koźmińskiego i zajęli piąte miejsce.

Więcej…

W dniach 29-31.05.2009 roku w Radomiu rozgrywano Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego zajęła 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej mistrzostw oraz zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów! W finałach udział wzięło 16 najlepszych akademickich drużyn z całego kraju, które o awans rywalizowały w czterech strefach podczas zawodów półfinałowych. Trzon drużyny stanowili zawodnicy II- ligowego AZS UWM Szczypiorniaka Olsztyn, a wspomagali ich Mirosław Ośko (Jurand Ciechanów) oraz Marcin Malewski (Traveland - Społem Olsztyn).
Więcej…

Podopieczni trenera Grzegorza Dubielskiego po zwycięstwie nad AWF Wrocław zajęli 7 miejsce w finale AMP. W porannym meczu studenci Politechniki Warszawskiej zrewanżowali się za porażkę odniesioną w Łodzi i tym razem to oni wygrali jedną bramką, pozbawiając UWM szans na walkę o wyższą lokatę.