Jestes tutaj:   Start Wiadomości Media o nas

Akademicy z Olsztyna nie byli faworytami w II-ligowej potyczce z AZS UKW Bydgoszcz, dlatego porażkę 22:26 910:12) można przeboleć. Żal jednak duży, bowiem przez większość spotkania gospodarze prowadzili równorzędna grę. Ale skoro na starcie (w 10 minucie ) przegrywali 0:5 nie zdołali odrobić dystansu, choć okazji do tego było wiele. Cieszy powrót do dobrej dyspozycji Adriana Wojciechowskiego, który zaliczył 8 trafień, w bramce znakomicie spisywał się Łukasz Szymański.

Więcej....

To było z cała pewnością jedno z najsłabszych spotkań piłkarzy ręcznych AZS UWM w tegorocznym sezonie II ligi. Porażka na własnym boisku z Sokołem Gdańsk 21:38 (8:19) jest bardzo bolesna, ale niestety akademicy na nią zasłużyli. Zabrakło w tym spotkaniu wiary i determinacji, a bez tego szczypiorniak staje się martwy. Wydawało się, że olsztynianie rewanżowej rundzie złapali właściwy rytm, ale jak się okazuje stabilizacji nie ma.

Więcej...

Piłkarze ręczni AZS UWM ostatnio grają może niezbyt efektownie, za to bardzo skutecznie. W najważniejszych momentach spotkania potrafią się skoncentrować i zapisują po stronie zysków kolejne punkty. W sobotę (16 lutego) pokonali na wyjeździe LKS Kęsowo 22:20 (10:10) imponując szczególnie w ostatnich minutach. Trener Karol Adamowicz do gry, a zwłaszcza skuteczności (cztery przestrzelone karne) miał wiele zastrzeżeń, trudno jednak nie pochwalić zawodników za koncentrację i dobrą grę w końcówce.

Więcej...

Nie sztuka wygrywać, kiedy wszystko układa się doskonale, a rywal ułatwia zadanie. Szczególnie ceni się zdobyte punkty, gdy nie ma się najlepszego dnia, a wynik do końca jest wielką niewiadomą. Dlatego piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn powinni cieszyć się z niedzielnego zwycięstwa na własnym boisku nad Alfą 99 Strzelno 33:31 (16:15), bo akurat bo równie dobrze zwycięstwo mogli odnieść goście.

Więcej>>

W meczu 15 kolejki II ligi szczypiorniści Sambora Tczew przegrali z AZS UWM Olsztyn 21:31 (5:16). Już w 4 minucie spotkania jedyny w zespole tczewian bramkarz, Karol Kasprowicz broniąc rzut karny doznał kontuzji. Zastąpił go między słupkami zawodnik z pola Wojciech Daszek. 10 minut później... [zdjęcia]

Więcej...

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn nie jechali do Tczewa w roli faworyta, ale ostatnie mecze dawały nadzieje na przyzwoity wynik. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania. Olsztynianie rozegrali z Samborem doskonałą partię i po świetnej pierwszej połowie wysoko wygrali spotkanie 31:21 (16:5). Do przerwy gospodarze byli bezradni. Gra obronna akademików i współpraca z bramkarzem były wzorcowe, a skuteczne kontrataki doprowadzały przeciwników do szewskiej pasji. Po przerwie mecz wyrównał się, ale przewaga już była ogromna.