Jestes tutaj:   Start Wiadomości Relacje
Zwyciężyli Tytanów, dwa bardzo ważne punkty!

Podopieczni trenera Karola Adamowicza w 23. kolejce wygrali w Wejherowie z miejscowymi Tytanami 30:22 (13:8). Olsztynianie zagrali bardzo dobre spotkanie szczególnie w defensywie. Swoje "pięć minut" miał Piotr Uściński, który "zamurował" bramkę akademików (obronił m.in. 3 rzuty karne!), w ofensywie natomiast olsztynianie grali zespołowo - bramki dla AZS zdobyło aż 10 zawodników.

MKS Brodnica - AZS UWM Olsztyn 32:28(16:10)

Na tarczy wracali z Brodnicy podopieczni trenera Karola Adamowicza. Akademicy w meczu 21. kolejki gospodarzom różnicą czterech bramek. Na nic zdało się dziesięć bramek Łukasza Olszewskiego, który tym razem nie poprowadził AZS do zwycięstwa. Następny mecz AZS UWM rozegra przed własną publicznością (6. kwietnia o godz. 14:00), a o komplet punktów rywalizował będzie z akademikami z Bydgoszczy.

Różnica klas. AZS UWM - Sokół Gdańsk 21:38

Podopieczni trenera Karola Adamowicza ulegli bardzo wyraźnie trzeciej drużynie ligi - Sokołowi Gdańsk. Porażka 21:38 martwi, tak samo styl gry, bowiem akademicy zagrali fatalnie - zespołowe akcje w ofensywie były rzadkością, natomiast defensywa pozostawiała wiele do życzenia. Więcej informacji wkrótce.

Lider za mocny! AZS UWM - Energetyk 28:34(12:13)

Podopieczni trenera Karola Adamowicza ulegli liderowi rozgrywek - Energetykowi Gryfino - 28:34(12:13). Ostateczny wynik nie odzwierciedla jednak boiskowych wydarzeń. Akademicy jeszcze w 55. minucie tracili do podopiecznych trenera Śrudki zaledwie dwie bramki (26:28). Niestety, ostatnie minuty to zdecydowana dominacja gości, którzy ostatecznie wypracowali sześciobramkową przewagę. Dzięki zwycięstwu nad AZS UWM Energetyk został samodzielnym liderem ligowych rozgrywek, gdyż w niedzielnym spotkaniu wicelider z Bydgoszczy tylko zremisował w Grudziądzu.

Więcej…

Czwarty mecz, czwarte zwycięstwo! LKS Kęsowo - AZS 20:22(10:10)

Olsztynianie w meczu 17. kolejki pokonali w Kęsowie miejscowy zespół LKS 22:20(10:10). Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak po raz kolejny podopieczni trenera Adamowicza lepiej rozegrali końcówkę meczu i po raz czwarty w rundzie rewanżowej zainkasowali komplet punktów.

Passa podtrzymana, AZS górą mimo słabszego meczu.

Trzy mecze rundy rewanżowej, trzy zwycięstwa - to bilans podopiecznych trenera Karola Adamowicza w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi. Szczypiorniści AZS UWM w dzisiejszym spotkaniu pokonali wyżej notowaną Alfę Strzelno 33:31(16:15). Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem AZS okazał się Łukasz Olszewski, który zdobył dziesięć bramek. Spory wkład w zwycięstwo miał także Łukasz Szymański - były zawodnik Warmii Traveland wreszcie wrócił do bramki AZS i miejmy nadzieję, że w trener akademików w kolejnych meczach będzie mógł częściej korzystać z jego usług.