Jestes tutaj:   Start Wiadomości Aktualności

Za nami sezon plażowej piłki ręcznej 2013, który dla olsztyńskich drużyn okazał się bardzo udany. Fuzja Anders sięgnęła bowiem po brązowy medal Mistrzostw Polski, a tuż za podium uplasowała się ekipa Orłów Kopcysia. W obu drużynach występują zawodnicy, którzy mają na swoim koncie występy w II-ligowym AZS UWM.

Więcej…

W dniach 24-26.05.2013 w Katowicach odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. O medale rywalizowało szesnaście najlepszych akademickich drużyn z kraju, które zostały wyłonione w drodze eliminacji (turnieje strefowe). Olsztynianie, po czterech latach przerwy, znów awansowali do finałowej imprezy. Podobnie jak w Radomiu, tak i teraz w Katowicach drużyna trenera Karola Adamowicza zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w kategorii uniwersytetów wywalczyła brązowe medale!

Więcej…

W Katowicach zakończył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. W decydującej rozgrywce mieliśmy tylko jednego reprezentanta – szczypiornistów UWM Olsztyn. Zespół jest oparty na II-ligowym AZS UWM, ale tak jak to było w warszawskim półfinale do drużyny dołącza kortowscy studenci, a gracze innych klubów: Warmii i Szczypiorniaka, a nawet elbląskiego KS Wójcik Meble. Olsztynianie po zwycięstwie nad AGH Kraków 32:29 zajęli 7 miejsce w turnieju. Wcześniej zapewnili już sobie brąz w kat. uniwersytetów.

Więcej...

Po niezwykle wyrównanym pojedynku w ósmym derbowym spotkaniu zwycięstwo odnieśli zawodnicy Szczypiorniaka, którzy wykorzystując rzut karny w ostatnich sekundach meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Cieszy lepsza gra akademików, która pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się Akademickie Mistrzostwa Polski.

W najbliższy czwartek (25/04/2013) o godz. 19:00 w hali przy ul. Krasickiego rozegrany zostanie derbowy pojedynek. Na przeciwko siebie staną siódemki Szczypiorniaka (6. miejsce) oraz AZS UWM (11. miejsce). W pierwszym spotkaniu obu drużyn padł remis. Jak będzie tym razem? Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Mecze 26. kolejki pierwotnie zaplanowano na 4. maja, lecz z uwagi na niedogodny termin (długi majowy weekend oraz półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski) AZS UWM o dwa punkty z drużyną z Żukowa powalczy w czwartek (18. kwietnia) o godz. 20:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców - wstęp tradycyjnie wolny!