Jestes tutaj:   Start Wiadomości Aktualności Pierwszoligowiec udowodnił swoją wyższość

Efektownym zwycięstwem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego zakończył się czwartkowy mecz kontrolny pomiędzy AZS UWM a Warmią Traveland - aktualnie czwartą drużyną I ligi (grupa A). Akademicy do Pasymia pojechali w zaledwie jedenastoosobowym składzie, dlatego też 22 zdobyte bramki można uznać za przyzwoity dorobek.

 

 

 

Bez Łukasza Olszewskiego, Patryka Bilińskiego, Marcina Proroka, Bartosza Bonka i Mariusz Pieńkowskiego do czwartkowego meczu kontrolnego przystąpili podopieczni trenera Adamowicza. Z uwagi na brak rozgrywających, w ich rolę musieli "wcielić" się skrzydłowi - Adam Barczak, Adam Ziarnicki oraz obrotowy Maciej Rugień. Wymuszony był też występ Adriana Wojciechowskiego, który wraca do drużyny po kontuzji kolana. Adi, który przed kontuzją przymierzany był do występującej jeszcze wtedy w Superlidze Warmii, trafił do siatki strzeżonej przez ex-akademików (Macieja Koledzińskiego i Mateusz Gawrysia) sześciokrotnie.

W barwach Warmii wystąpiło więcej byłych zawodników AZS. Fantastyczne spotkanie rozegrał Radosław Dzieniszewski, który raz po raz punktował z kontry - ostatecznie zapisując na swoim koncie aż 15(!) bramek. Pięć dołożył Łukasz Kowalczyk, raz trafił Oskar Kempiński. Kilka minut na parkiecie spędził też inny rekonwalescent - Szymon Hegier.

Spotkanie mogło podobać się kibicom zgromadzonym w pasymskiej hali sportowej, ponieważ efektownych trafień i obron nie brakowało. Śmiało można powiedzieć, iż była to dobra promocja piłki ręcznej. Kto wie, może dzięki takim spotkaniom nasza dyscyplina zyska nowych fanów?

/fot. Agencja GAZETA/