Jestes tutaj:   Start

Podopiecznych trenera Karola Adamowicza w najbliższy weekend czeka aż 120 minut walki na parkiecie. W sobotę (godz. 15:00) olsztynianie zmierzą się z Gwardią Koszalin, natomiast w niedzielę (godz. 10:00) rywalem akademików będzie Energetyk Gryfino. Czy szczypiorniści AZS UWM zrewanżują się rywalom za jesienne porażki odniesione w meczach wyjazdowych?

 

 

 

Zarówno Gwardia Koszalin, jak i Energetyk Gryfino, to drużyny, z którymi olsztynianie rywalizują od początku zmagań w II-ligowych rozgrywkach (sezon 2007/2008). Co prawda, meczów z Gryfinem olsztynianie rozegrali mniej niż z Gwardią, bowiem Energetyk dwukrotnie uzyskał awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Bilans pojedynków z tą drużyną jest fatalny. AZS sześciokrotnie przegrywał i to przegrywał znacznie. Najniższą porażkę olsztynianie odnieśli w kwietniu 2011 roku, gdy przed własną publicznością ulegli 33:40. Kapitalne zawody rozegrał wówczas Adrian Wojciechowski, który aż dwunastokrotnie pokonał bramkarzy spadkowicza z zaplecza PGNiG Superligi.

Bilans spotkań z Gwardią wypada nieznacznie lepiej, bowiem spośród dziesięciu rozegranych dotychczas spotkań akademicy wygrali dwa (32:30 w sezonie 2009/2010 i rok później - 27:25). Oba zwycięskie spotkania rozegrane zostały w Olsztynie, w Koszalinie podopieczni trenera Adamowicza nie wygrali jeszcze nigdy.

W obecnym sezonie, po nieudanej próbie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, obie drużyny mają swoje problemy. Z drużyny AZS odeszli podstawowi zawodnicy, Gwardia natomiast zmaga się z plagą kontuzji. Koszalinianie grają w kratkę, a obecnie z dorobkiem 16 punktów zajmują szóstą lokatę w ligowej stawce. O jeden punkt mniej na swoim koncie zgromadzili akademicy, którzy wygrywając z Gwardią mogą nawet zamienić się z nimi pozycją w tabeli.

Jeśli chodzi o naszych najbliższych rywali - uwagę zwrócić należy na Łukasza Czerwińskiego (środek rozegrania) oraz Patryka Kucińskiego (lewe rozegranie) z Gwardii oraz na najlepszego strzelca drugoligowych rozgrywek - Seweryna Gryszkę, który w 17 spotkaniach do siatki rywali trafił aż 176 razy! 20-letni rozgrywający rozgrywa kapitalny sezon i w tegorocznych rozgrywkach zdarzyło mu się rzucić nawet 16 bramek w jednym meczu. Na ile trafień pozwoli mu dobrze spisująca się ostatnio olsztyńska defensywa? Odpowiedź na pytanie poznamy w niedzielne przedpołudnie.

Serdecznie zapraszamy do hali ZSO nr 7 (ul. Krasickiego 2, dawne V LO). Wstęp tradycyjnie wolny!