Jestes tutaj:   Start Wiadomości Relacje Wygrana w Tczewie, debiut nowego zawodnika!
Wygrana w Tczewie, debiut nowego zawodnika!

Podopieczni trenera Karola Adamowicza rozgromili na wyjeździe Sambor Tczew 21:31(5:16). Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS po raz kolejny był Łukasz Olszewski - autor ośmiu bramek, tym razem bezbłędny z linii 7 metrów. Ważną informacją jest także debiut w ligowych rozgrywkach Bartłomieja Gniadkowskiego, który tym samym powiększył brodnicki "zaciąg" w akademickiej drużynie z Olsztyna.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla AZS, który po dwóch trafieniach Łukasza Olszewskiego oraz jednym kapitana zespołu Piotr Pstrągowskiego prowadził 3:0. Trzybramkowa przewaga utrzymywała się krótko, bowiem od stanu 6:3 (w 11. minucie spotkania) trafiali prawie wyłącznie podopieczni trenera Karola Adamowicza. Przez 19 minut olsztynianie trafili aż dziesięciokrotnie, natomiast gospodarze odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami. Warto podkreślić, iż tczewianie mogli mówić o sporym pechu. W 8. minucie kontuzji doznał jedyny nominalny bramkarz Sambora, a jego miejsce między słupkami zajął przymierzany niegdyś do gry w barwach AZS UWM - Wojciech Daszek. Leworęczny rozgrywający nie miał jednak wielu okazji do wykazania się, bowiem w 14. minucie wyjściem z bramki przerwał kontratak i spowodował upadek skrzydłowego olsztynian. Decyzja sędziów mogła być tylko jedna - czerwona kartka. W żaden sposób nie tłumaczy to natomiast tragicznej gry w ataku gospodarzy, którzy przez całą pierwszą odsłonę meczu Piotra Uścińskiego pokonali jedynie pięciokrotnie!

Po zmianie stron spotkanie wyrównało się, trener Adamowicz na parkiet wysłał zmienników, których zadaniem było obronienie wysokiej przewagi wypracowanej przed przerwą. Trudno pisać więcej, bowiem najważniejsze dla akademików są dwa wywalczone punkty, które pozwoliły zniwelować różnicę punktową do drużyn zajmujących miejsca 7-10. Jeśli olsztynianie podtrzymają dobrą passę i wygrają kolejne mecze, już wkrótce powinni znaleźć się w górnej połowie tabeli.

Sambor Tczew - AZS UWM Olsztyn 21:31(5:16)