Jestes tutaj:   Start Wiadomości Relacje Udany rewanż! AZS UWM - MKS Grudziądz 26:25(18:12)
Udany rewanż! AZS UWM - MKS Grudziądz 26:25(18:12)

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową szczypiorniści AZS UWM Olsztyn. Podopieczni trenera Karola Adamowicza pokonali we własnej hali trzeci w tabeli MKS Grudziądz różnicą jednej bramki (26:25). Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie po raz kolejny był Łukasz Olszewski, który ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Jedno trafienie mniej zaliczył Patryk Biliński, a na słowa uznania zasługuje również bramkarz AZS - Piotr Uściński, który od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów strzegł bramki akademików.

Pierwszy kwadrans meczu był bardzo wyrównany, a istna wymiana ciosów trwała do stanu 8:8. Od tego momentu akademicy wrzucili drugi bieg - najpierw do bramki MKS trafił Marcin Prorok, chwilę później rzut karny obronił Piotr Uściński, a na 10:8 bramkę zdobył kapitan AZS - Piotr Pstrągowski. Ostatnie dziesięć minut to koncertowa gra podopiecznych trenera Adamowicza. Bez większych problemów punktowali: Prorok, Łukasz Olszewski oraz Patryk Biliński, a bramkę na 18:12, na 3 sekundy przed końcem pierwszej odsłony meczu, efektownym rzutem z podłoża zdobył popularny "Pstrąg". Sześciobramkowej zaliczki po 30. minutach spotkania nie spodziewał się kompletnie nikt.

Druga połowa rozpoczęła się z lekkim opóźnieniem, gdyż z szatni nie wychodzili podopieczni trenera Ziółkowskiego. Dopiero gwizdki sędziów sprowadziły na parkiet drużynę gości, która drugą część meczu zaczęła od mocnego uderzenia. Co prawda, pierwszą bramkę zdobył Robert Nalewajek, jednak grudziądzanie odpowiedzieli czterema trafieniami, a trzy z nich były autorstwa Mateusza Nalaskowskiego. Przewaga stopniała do trzech oczek, jednak szybko odpowiedzieli akademicy - Krzysztofa Muszaka pokonali Olszewski i Biliński, a tablica świetlna pokazywała rezultat 21:16. W 50. minucie było jeszcze 24:19, jednak w tym momencie olsztynianie jakby stanęli. Po bramce Mateusza Orłowskiego było 24:22, a po indywidualnej akcji 25 bramkę dla AZS zdobył Patryk Terlecki. Niestety, w 57. minucie goście doprowadzili do remisu (po 25), a ostatnie trzy minuty to prawdziwa wojna nerwów. Obie drużyny popełniały błędy, a po jednym z nich gospodarzom udało się wyprowadzić szybki atak, który na bramkę zamienił najskuteczniejszy zawodnik AZS UWM - Łukasz Olszewski. Grudziądzanie w ostatniej akcji nie znaleźli drogi do bramki AZS, a w posiadaniu piłki na ostatnie 9 sekund znaleźli się gospodarze, którzy nie pozwolili sobie jej już odebrać. Zwycięstwo stało się faktem, a niezwykle potrzebne punkty pozwoliły awansować na bezpieczniejszą, jedenastą lokatę w drugoligowej tabeli.

Rozpoczęta od zwycięstwa runda rewanżowa nastraja optymizmem. - Chcemy podtrzymać dobrą passę, a na naszej drodze za tydzień stanie Sambor Tczew. Ta drużyna jest z pewnością w naszym zasięgu - mówił po końcowym gwizdku popularny "Olszak", który coraz lepiej prezentuje się w roli środkowego rozgrywającego.

AZS UWM Olsztyn - MKS Grudziądz 26:25(18:12)

AZS: Uściński - Biliński 7, Nalewajek 1, Pstrągowski 4, Terlecki 1, Rugień, Ziarnicki 1, Olszewski 8,  Pieńkowski, Nogal, Prorok 4, Wierzbicki.

MKS Grudziądz: najwięcej Paweł Kruszewski - 5.

Sędziowie: Dejna Adam, Pilarski Szymon (Pomorskie)