Jestes tutaj:   Start Wiadomości Aktualności Wigilijne spotkanie szczypiornistów AZS UWM

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się opłatkowe spotkanie szczypiornistów AZS UWM. Przy wigilijnym stole, prócz zawodników i sztabu szkoleniowego AZS, nie zabrakło również obecnych graczy Warmii Traveland Olsztyn, którzy w poprzednim sezonie wraz z akademickim zespołem bili się o awans na zaplecze PGNiG Superligi. Było to miłe spotkanie i okazja do rozmów na temat przyszłości drużyny, ale także do wspomnień, gdyż trwający sezon jest już szóstym, kiedy to podopieczni trenera Adamowicza rywalizują na drugoligowych parkietach.

 

 

Drużyna, podobnie jak w roku ubiegłym, spotkałą się w Klubie Arton. Jako pierwszy głos zabrał trener akademików, który krótko podsumował kończący się rok i przekazał wszystkim zgromadzonym najlepsze życzenia. Kilka słów od siebie dodali również kierownik drużyny - Sebastian Witczak oraz kapitan zespołu - Piotr Pstrągowski. Symbolicznie podzielono się opłatkiem i przystąpiono do wigilijnej kolacji, na której nie zabrakło tradycyjnych potraw.

Spotkanie było także okazją do podsumowania pierwszej rundy, którą olsztynianie zakończyli sobotnim meczem w Żukowie. Siedem zdobytych punktów w trzynastu spotkaniach to wynik mało satysfakcjonujący, jednak mając świadomość, jakie zmiany zaszły w drużynie AZS przed trwającym sezonem, należy podkreślić także pozytywy. O sile drużyny zaczynają stanowić młodsi szczypiorniści, którzy do tej pory byli jedynie rezerwowymi, a nasi byli zawodnicy to w zdecydowanej większości podstawowi gracze pierwszoligowej Warmii. Wszyscy mamy nadzieję, że druga runda w wykonaniu AZS UWM będzie zdecydowanie lepsza, a potwierdzą to także wyniki, które pozwolą zdecydowanie poprawić 12. lokatę, jaką  nasz zespół zajmuje po pierwszej części sezonu.