Jestes tutaj:   Start Wiadomości Relacje Siódmy odcinek derbowej rywalizacji bez rozstrzygnięcia!
Siódmy odcinek derbowej rywalizacji bez rozstrzygnięcia!

Podziałem punktów zakończył się dzisiejszy mecz pomiędzy AZS UWM i Szczypiorniakiem. Końcówka spotkania była niezwykle dramatyczna i każda z drużyn miała okazję przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Sztuka ta jednak nie udała się ani akademikom, ani podopiecznym trenera Nowaka. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny gospodarzy był Łukasz Olszewski, który aż dziewięciokrotnie trafił do bramki Szczypiorniaka.

Faworytem sobotniej konfrontacji był zdecydowanie Szczypiorniak, który na swoim koncie zgromadził dwukrotnie więcej punktów niż AZS. Jednak już pierwsze minuty siódmego derbowego pojedynku pokazały, iż kibice w hali byłego V LO będą świadkami emocjonującego widowiska. Worek z bramkami w 2. minucie rozwiązał Sebastian Koledziński - jak się później okazało - najskuteczniejszy zawodnik Szczypiorniaka. Trafieniem odpowiedział Marcin Prorok i było po 1. W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie prowadziła wyżej niż jedną bramką. Dzięki trafieniu Patryk Terleckiego to AZS schodził na przerwę prowadząc 10:9. Co ciekawe, po stronie gospodarzy bramki zdobywało zaledwie trzech zawodników (wspomniani Prorok, Terlecki oraz Łukasz Olszewski).

Druga połowa zaczęła się od trafienia Rafała Pedynkowskiego, który skutecznie zakończył akcję Szczypiorniaka rzutem z prawego skrzydła. Akademicy odpowiedzieli trzema trafieniami - raz trafił Olszewski, natomiast dwukrotnie efektownym lobem Łukasza Zakretę pokonał powracający po kontuzji kapitan AZS UWM Piotr Pstrągowski. Podopieczni trenera Adamowicza utrzymywali trzybramkowe prowadzenie do 45. minuty, następnie zanotowali fatalny przestój. Przez 14. minut do bramki Szczypiorniaka trafił tylko Olszewski, natomiast goście odpowiedzieli pięcioma trafieniami. Międzyczasie AZS nie wykorzystał dwóch rzutów karnych (Olszewski, Pstrągowski) i zamiast utrzymać przewagę i pewnie dowieźć zwycięstwo doprowadzili do bardzo nerwowej końcówki. Na 90. sekund przed końcem dobrze spisującego się między słupkami bramki AZS Piotr Uścińskiego pewnym rzutem z szóstego metra pokonał Maciej Malinowski i to Szczypiorniak objął prowadzenie 19:20. Gra była nerwowa, obie drużyny popełniały błędy. W tym chaosie odnalazł się jednak Terlecki i popularny "Bryluś" doprowadził do wyrównania. Szczypiorniak miał jeszcze trzydzieści sekund na rozegranie akcji i zdobycie zwycięskiej bramki, jednak rzut Zakrety, który niczym nominalny rozgrywający kończył akcję podopiecznych trenera Nowaka  wylądował na słupku.

Siódme derby przeszły do historii. Po raz pierwszy olsztyńskie drużyny podzieliły się punktami, a żaden z zawodników nie był zmuszony przedwcześnie opuścić parkietu hali przy ul. Krasickiego. Poczynania AZS i Szczypiorniaka obserwowało blisko 200 kibiców, którzy opuszczając halę nie mieli powodów do narzekań. Zawodnicy grali nieustępliwie, twardo, ale fair. Nie zabrakło efektownych obron, szybkich kontr czy spektakularnych bramek. Takie derby chciałoby się oglądać zdecydowanie częściej.

KS AZS UWM Olsztyn - WBS Szczypiorniak Olsztyn 20:20(10:9)

AZS:
Uściński - Nalewajek, Pstrągowski 2(0/1), Terlecki 4, Rugień, Ziarnicki, Olszewski 9(2/3), Nogal 1, Prorok 4, Wierzbicki, Bonk, Barczak.

Szczypiorniak: Zakreta, Dudek - Pieczul 1, Malinowski 3, Zaborowski 4(1/1), Kowalski, Idzikowski 1, Wójcik, Kozakiewicz, Pedynkowski 1, Cudzewicz, Koledziński 7, Dzido 3.

Upomnienia: AZS: Prorok, Bonk, Terlecki; Szczypiorniak: Malinowski, Zaborowski, Koledziński.

Wykluczenia: AZS - 12 minut (2 x Prorok, Olszewski, Rugień, Bonk, Barczak); Szczypiorniak - 12 minut (2 x Malinowski i Kowalski, Pedynkowski, Dzido).

Widzów: 200

Przebieg meczu:
I połowa: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 6:7, 7:7, 8:7, 8:8, 8:9, 9:9, 10:9; II połowa: 10:10, 11:10, 12:10, 13:10, 13:11, 13:12, 14:12, 14:13, 15:13, 15:14, 16:14, 16:15, 17:15, 18:15, 18:16, 18:17, 19:17, 19:18, 19:19, 19:20, 20:20.

Sędziowie: Hycza Mateusz - Łazicki Tomasz (Olsztyn)

Delegat ZPRP: Zbigniew Czapla (Olsztyn)