Jestes tutaj:   Start

W sobotę 24. listopada o godz. 14:00 na parkiet hali ZSO nr 7 przy ul. Krasickiego w Olsztynie wybiegną siódemki AZS UWM Olsztyn oraz Tytanów Wejherowo. Stawką spotkania będą przysłowiowe "cztery" punkty, gdyż w dotychczasowych pojedynkach zarówno olsztynianie jak i ich sobotni rywale, zgromadzili po sześć oczek. Akademicy po raz kolejny staną przed szansą zgarnięcia pełnej puli. Czy podopieczni trenera Adamowicza podtrzymają dobrą passę pojedynków we własnej hali?

Olsztynianie przed własną publicznością rozegrali do tej pory  cztery spotkania, a trzy ostatnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Z kwitkiem odprawili siódemki LKS Kęsowo (31:26), Korony Koronowo (30:25) oraz przed dwoma tygodniami - MKS Brodnicę (31:27). Teraz pora na kolejną drużynę, która jak najbardziej jest w zasięgu podopiecznych trenera Adamowicza - Tytanów Wejherowo.

Zadanie to nie będzie jednak takie proste z kilku względów. Podopieczni trenera Rembowicza są obecnie na fali. Wygrali trzy ostatnie spotkania pokonując... Kęsowo, Koronowo i Brodnicę, z czego tylko jeden mecz rozegrali na własnym parkiecie. Liderami zawodnicy są doświadczeni zawodnicy: Tomasz Bartoś oraz Paweł Zaworski. Obaj są najskuteczniejszymi zawodnikami Tytanów - rzucając dla swojego zespołu w dziewięciu spotkaniach odpowiednio 41 i 38 bramek.

W ubiegłym sezonie drużyny rywalizowały w innych grupach, natomiast zawodnicy mieli okazję stanąć naprzeciwko siebie w sezonie 2009/2010. Najbliższy rywal akademików występował wówczas w II lidze jako GOPSiR Bolszewo, jednak przed końcem pierwszej rundy wycofał się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych. Wówczas, po bardzo nieudanym początku ligi (porażkach w Szczecinie i Koszalinie), AZS w składzie z Dzieniszewskim, Kowalczykiem czy Wojciechowskim pokonał w wyjazdowym meczu GOPSiR 34:31. Bardzo dobre spotkanie rozegrał wówczas ten ostatni, który dwunastokrotnie trafił do bramki gospodarzy (relacja z tamtego spotkania - tutaj).

- Wejherowo to drużyna w naszym zasięgu. Jeśli zagramy przynajmniej tak, jak w pierwszej połowie meczu w Bydgoszczy, to możemy w sobotę zainkasować komplet punktów - mówi Łukasz Olszewski, skrzydłowy AZS, który w tym sezonie występuje na środku rozegrania. Niestety, w meczu z Tytanami trenera Adamowicz nie będzie mógł skorzystać z usług doświadczonego obrotowego Piotra Pstrągowskiego, który doznał kontuzji stawu skokowego. Pod znakiem zapytania stoi także występ Marcin Proroka, natomiast do meczowego składu najprawdopodobniej powróci bramkarz Łukasz Szymański.

Początek spotkania z Tytanami w najbliższą sobotę (24.11.2012) o godz. 14:00 w hali przy ul. Krasickiego. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny!