Jestes tutaj:   Start Wiadomości Wywiady Adrian Wojciechowski: każdy dorzucił cegiełkę do zwycięstwa
Adrian Wojciechowski: każdy dorzucił cegiełkę do zwycięstwa

Spotkanie z AZS UKW Bydgoszcz było pierwszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w sezonie 2011/2012 dla Adriana Wojciechowskiego. 21-letni rozgrywający w sobotę zdobył sześć bramek i razem z Radosławem Dzieniszewskim był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. - Byliśmy dobrze przygotowani do pojedynku z drużyną z Bydgoszczy. Spodziewaliśmy się wysokiej obrony, gdyż rywale nie dysponują imponującymi warunkami fizycznymi. Zwycięstwo cieszy, gdyż UKW to chyba najbardziej doświadczony zespół naszej grupy - tłumaczy rozgrywający AZS UWM Olsztyn.

 

- Mecz z Bydgoszczą był pierwszym z najtrudniejszych w tym sezonie. Rywal to drużyna znacznie bardziej doświadczona, gdyż jej pierwszy skład w ubiegłym roku występował w rozgrywkach I ligi. Zwycięstwo przybliżyło nas do zajęcia pierwszego miejsca na koniec rundy jesiennej, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pozostałe mecze nie wygrają się same - opowiada Adrian Wojciechowski.

 

Zapytany o sytuację kadrową AZS UWM w sezonie 2011/2012 odpowiada zdecydowanie. - W tegorocznych rozgrywkach dysponuje najsilniejszym składem. Wzmocnienia w postaci Szymona Hegiera, Mirka Ośko i Marcina Proroka już przekładają się na jakość naszej gry. Wszyscy liczymy, że w tym sezonie powalczymy najpierw o czołową lokatę w grupie A, a następnie o upragniony awans.

 

W trzeciej kolejce olsztynianie jadą do Kęsowa, gdzie rywalizować będą ze wzmocnioną ekipą trenera Marka Tydy. - Kęsowo to gorący teren, gdzie gra się ciężko. Ekipa LKS jest zespołem słabszym od Bydgoszczy, jednak zawsze ambitnie walczy, szczególnie przed własną publicznością. Przekonał się o tym między innymi Szczypiorniak, który w Kęsowie zaledwie zremisował. Jestem przekonany, że przystąpimy do tego spotkania mocno skoncentrowani i wrócimy do Olsztyna z kompletem punktów - przekonuje studiujący na co dzień geodezję zawodnik.