Jestes tutaj:   Start AMP Zapowiedzi AMP: W Łodzi powalczą o awans
Z dużymi ambicjami wybierają się studenci z naszego Uniwersytetu do Łodzi, gdzie w dniach 14-16 maja odbędzie się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Bodaj najsilniejszy skład w historii, prowadzony przez dwóch trenerów, powinien stanowić klucz do zrealizowania zamierzonego celu, a więc poprawienia wyniku z ubiegłego roku, kiedy to UWM zajął 3. miejsce wśród uniwersytetów i 7. lokatę w ogólnej klasyfikacji.

Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ drużyna UWM-u zakwalifikowana jest do strefy B, w której występują między innymi szkoły wyższe wystawiające swoje zespoły w I lidze - AZS AWF Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Radomska. Dodatkowo dochodzą uczelnie, co do których niemal można mieć pewność, że w ich barwach wystąpią doświadczeni zawodnicy - Politechnika Warszawska, Uniwersytet Łódzki. - Faworytem z pewnością będzie AZS AWF Warszawa - jedyna typowo sportowa szkoła wyższa - mówi Sebastian Witczak, kierownik UWM i po chwili dodaje - nie możemy jednak zapominać o gospodarzach z Uniwersytetu Łódzkiego. O ich sile stanowią przede wszystkim zawodnicy z pierwszoligowego ChKS-u Łódź, trener Zygfryd Kuchta i przysłowiowe ściany, objawiające się głównie w dopingu miejscowych kibiców. Stawkę 10 zespołów uzupełniają Warszawski Uniwersytet Medyczny, Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, Politechnika Łódzka oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa.

O mobilizacji naszej drużyny może świadczyć fakt, że tym razem poprowadzą ją dwaj szkoleniowcy - Grzegorz Dubielski oraz Karol Adamowicz, trener drugoligowego AZS UWM. Po raz pierwszy do dyspozycji będą mieli skład w całości złożony z profesjonalistów - oparty na szczypiornistach AZS UWM i wzmocniony przez dwóch graczy z wyższych klas rozgrywek - Marcina Malewskiego z Travelandu Społem Olsztyn i Mirosława Ośko z pierwszoligowego Techtransu Elbląg.

Początkowo rozgrywki będą toczyć się w dwóch grupach - A i B, a najlepsze uczelnie powalczą o finał. Ze strefy B awansują trzy drużyny. - Zarząd może jednak przyznać dodatkowe miejsce w walce o Akademickie Mistrzostwo Polski, na co zdecydował się rok temu, umożliwiając awans pięciu zespołom  z naszej strefy. Wszystkie znalazły się w pierwszej siódemce turnieju. Nie da się ukryć, że skład łódzkiego półfinału jest najsilniejszy, dlatego gorąco liczymy na korzystne dla nas rozstrzygnięcie.

Skład UWM Olsztyn:

1. Grzegorz Dudek

2. Piotr Uściński

3. Bartosz Bonk

4. Tomasz Łazicki

5. Piotr Pstrągowski

6. Łukasz Kowalczyk

7. Marek Rozporski

8. Kamil Rykowski

9. Patryk Terlecki

10. Adrian Wojciechowski

11. Radosław Dzieniszewski