Jestes tutaj:   Start AMP Relacje Akademickie Mistrzostwa Polski - dzień trzeci. Brąz AZS UWM!
Podopieczni trenera Grzegorza Dubielskiego po zwycięstwie nad AWF Wrocław zajęli 7 miejsce w finale AMP. W porannym meczu studenci Politechniki Warszawskiej zrewanżowali się za porażkę odniesioną w Łodzi i tym razem to oni wygrali jedną bramką, pozbawiając UWM szans na walkę o wyższą lokatę.

Pierwsze spotkanie stało na wyrównanym poziomie. W 6 minucie na tablicy widniał remis 5:5. 12 minut później Politechnika Warszawska prowadziła 12:9, ale końcówka pierwszej połowy należała do Olsztynian. Do przerwy wynik brzmiał 14:14. Drugą partię lepiej rozpoczęli zawodnicy Grzegorza Dubielskiego. W 31 minucie wygrywali 17:15, jednak gracze Politechniki Warszawskiej odskoczyli im na 4 bramki (23:19) i kontrolowali wynik do końca meczu. Celnym rzutem karnym rezultat ustalił Piotr Pstrągowski. W tym spotkaniu kontuzję barku odniósł Marek Rozporski i w ograniczonym stopniu mógł pomóc drużynie. Najlepszym graczem został Mirosław Ośko, który, mimo że był wyłączany od 15 minuty, zdobył 10 bramek.

UWM- Politechnika Warszawska 25:26 (14:14)
Dudek- Pstrągowski 4, Ośko 10, Dzieniszewski 3, Rozporski 3, Osiński 4, Plichta 1, Kosiorek, Bonk, Ziarnicki, Baliński, Łazicki
Politechnika Warszawska: (najwięcej) Kaźmierkiewicz 6, Pawłowski 6

Walka o 7 miejsce rozpoczęła się w miarę wyrównanie. W 6 minucie UWM wygrywał 6:4, z czego 5 bramek rzucił Mirosław Ośko. Ponownie otrzymał on indywidualne krycie. Mocna gra w obronie, świetna postawa w bramce Grzegorza Dudka oraz znakomita gra skrajnych rozgrywających - Tomasza Łazickiego i Radosława Dzieniszewskiego, którzy celnie dogrywali do kołowego Piotra Pstrągowskiego, doprowadziły w 21 minucie do wyniku 15:4. Pani trener wrocławian Donata Lulczyk poprosiła o czas. Przyniósł on pewien efekt, ponieważ jej zawodnicy dorzucili do przerwy 4 bramki, tracąc 3. Dwie bramki dla AWF-u zdobył w końcówce Łukasz Achruk - rozgrywający Chrobrego Głogów. W drugiej połowie wrocławianie, widząc brak skuteczności w wyłączaniu zawodnika UWM-u z numerem 7, wrócili do płaskiej obrony, co jednak nie poskutkowało pozytywnie, ponieważ olsztynianie byli w tym spotkaniu wyraźnie lepsi. W 36 minucie Tomasz Łazicki rzucił bramkę na 27:15. Było to najwyższe prowadzenie UWM. W ostatnim kwadransie stało się oczywiste, że mecz jest już rozstrzygnięty. Zawodnicy Grzegorza Dubielskiego wygrali 35:25 i zajęli 7 lokatę. Spotkanie z AWF Wrocław to popis umiejętności bramkarza UWM Grzegorza Dudka. Dzięki świetnej postawie otrzymał on wyróżnienie dla najlepszego gracza.

UWM - AWF Wrocław 35:25 (18:8)
UWM: Dudek, Hycza- Bonk 2, Pstrągowski 7, Ośko 9, Ziarnicki 1, Dzieniszewski 6, Łazicki 4, Osiński 2, Plichta 4, Kosiorek, Baliński
AWF Wrocław: (najwięcej) Mrugas 8, Juściński 5

Po meczu studenci UWM odebrali brązowe medale za zajęcie 3 miejsca wśród uniwersytetów.
Karina Wiśniewska