Jestes tutaj:   Start AMP Relacje Akademickie Mistrzostwa Polski - dzień drugi
{mosimage}Drugi dzień nie był już tak udany dla studentów UWM. Przegrali oni spotkania z AWF Katowice oraz Uniwersytetem Łódzkim. Oba te zespoły awansowały już do najlepszej czwórki turnieju i w niedzielę zagrają o medale. Szczypiorniści z Olsztyna stoją przed szansą walki o miejsca 5-8.

Poranny mecz z AWF Katowice przebiegał pod dyktando rywali. UWM ostatni raz prowadził w 9 minucie (7:6), a tempa dotrzymywał tylko do 19 minuty. Wynik do przerwy brzmiał 18:13 dla AWF. Spotkanie rozstrzygnęło się w 36 minucie, kiedy katowiczanie wyszli na prowadzenie 29:20, utrzymując przewagę do końca meczu. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 40:30. Warto podkreślić znakomitą postawę w II połowie Marka Rozporskiego, który rzucił 7 bramek, myląc się tylko raz. Statuetkę dla najlepszego zawodnika ponownie wręczono Marcinowi Malewskiemu.

UWM Olsztyn- AWF Katowice 30:40 (13:18)
UWM: Dudek- Pstrągowski 1, Malewski 8, Ośko 7, Ziarnicki 2, Rozporski 7, Baliński 2, Łazicki 1, Osiński 2, Kosiorek, Bonk, Plichta, Gostrowski
AWF Katowice: (najwięcej) Bobowski 9, Kostrzewa 5

Spotkanie z Uniwersytetem Łódzkim, które miało rozstrzygnąć, czy UWM ma jeszcze szanse na grę o medale, również się nie powiodło. Gra była wyrównana do 9 minuty. Wtedy trener łodzian zdecydował o indywidualnym kryciu Mirosława Ośko, który do tej pory zdobył 3 bramki. Gracz ten później otrzymał czerwoną kartkę z gradacji. Zawodnicy Uniwersytetu Łódzkiego wypracowali bezpieczną przewagę i kontrolowali wynik. Mecz zakończył się wynikiem 34:27. Na pochwałę z pewnością zasłużył wracający do gry po chorobie Radosław Dzieniszewski. Rzucił on 8 bramek i kilkakrotnie celnie dogrywał do koła. Zawodnikiem meczu został gracz UŁ- Martin Dankowski. Olsztynianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem Marcina Malewskiego, który już po pierwszym spotkaniu wyjechał na trening do Mielca. W niedzielę Maleś zagra w meczu gwiazd w drużynie Północy, prowadzonej przez Edwarda Strząbałę.

UWM Olsztyn - Uniwersytet Łódzki 27:34 (12:18)
UWM: Dudek, Hycza- Kosiorek 1, Bonk 3, Pstrągowski 2, Ośko 4, Ziarnicki 4, Dzieniszewski 8, Rozporski 1, Baliński 2, Łazicki 2, Osiński,
Uniwersytet Łódzki: (najwięcej) Włodarek 8, Kulisz, Walczak po 6

Karina Wiśniewska