Jestes tutaj:   Start AMP Relacje Akademickie Mistrzostwa Polski - dzień pierwszy
{mosimage}Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczęły się dla studentów UWM nadspodziewanie pomyślnie. Już pierwszego dnia zapewnili sobie awans do finałowej ósemki oraz znaleźli się w gronie 3 najlepszych uniwersytetów w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z dwóch pierwszych spotkań radomskiego turnieju. Autorką relacji jest Karina Wiśniewska.

W pierwszym meczu pokonali Uniwersytet Gdański 26:24 (13:13). Dało się zauważyć, że obie ekipy nie były przygotowane na rozgrywanie spotkania o tak wczesnej porze (8 rano). Olsztynianie nieźle rozpoczęli zawody. W 10 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 5:2 dla UWM. W wyniku dwuminutowych kar stracili przewagę i w 18 minucie to UG wygrywał 9:7. Do przerwy mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu (mecze odbywają się systemem 2 x 25 min - przyp. red.). Druga połowa to również zmienne szczęście obu ekip. W 30 minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie 19:16, a następnie 23:21. Po kilku minutach widniał już wynik 25:23 dla olsztynian, którzy rzucili 4 bramki z rzędu mimo zejścia z boiska Marka Rozporskiego i Marcina Malewskiego (obaj otrzymali czerwone kartki). W tym czasie bramkarz Grzegorz Dudek obronił rzut karny wykonywany przez Lesińskiego. Ostatnie dwie minuty to rozważna gra UWM i utrzymanie prowadzenia do końca spotkania. Statuetkę przyznawaną najlepszemu zawodnikowi meczu otrzymał kapitan Travelandu Społem- Marcin Malewski.

UWM Olsztyn- Uniwersytet Gdański 26:24 (13:13)
UWM: Dudek- Pstrągowski 1, Malewski 7, Ośko 5, Ziarnicki 1, Rozporski 5, Łazicki 3, Osiński 2, Plichta 2, Dzieniszewski
UG: (najwięcej) Lesiński 8, Legan 7

Drugim rywalem olsztynian był Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy z Kielc. Wynik spotkania otworzył Rybak. Na jego trafienie odpowiedział Marek Rozporski. Po bramce Konrada Fiutka kielczanie prowadzili 2:1. Było to ostatnie prowadzenie zawodników UHP. W 15 minucie drużyna UWM wygrywała 9:7 i nie oddała przewagi do końca meczu. Do przerwy piłkarze ręczni naszego uniwersytetu uzyskali rezultat 17:9. W 40 minucie wynik brzmiał 29:11. Trener Dubielski dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Ostatecznie olsztynianie pokonali Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy 36:18. Na tytuł i statuetkę najlepszego gracza zapracował bramkarz z Kielc Piotr Sułkowski.

UWM Olsztyn- UHP Kielce 36:18 (17:9)
UWM: Dudek, Hycza- Kosiorek 1, Bonk 2, Pstrągowski 1, Malewski 6, Ośko 8, Ziarnicki 2, Rozporski 6, Osiński 7, Plichta 3, Baliński, Łazicki, Gostrowski
UHP: (najwięcej) Papaj 4, Gnat 3, Fiutek 3

W pozostałych spotkaniach grupy A AWF Katowice wygrał zarówno z UHP Kielce, jak i Uniwersytetem Gdańskim. W sobotę kolejny dzień Akademickich Mistrzostw Polski. Wtedy dowiemy się, o które miejsce ostatecznie będzie walczyć olsztyńska ekipa.

Skład drużyny AZS UWM Olsztyn:
Grzegorz Dudek, Mateusz Hycza – Łukasz Kosiorek, Bartosz Bonk, Piotr Pstrągowski, Marcin Malewski, Mirosław Ośko, Adam Ziarnicki, Radosław Dzieniszewski, Marek Rozporski, Grzegorz Baliński, Tomasz Łazicki, Michał Osiński, Łukasz Plichta, Dariusz Gostrowski.
Trener zespołu: Grzegorz Dubielski
Kierownik: Sebastian Witczak