Jestes tutaj:   Start AMP Zapowiedzi AZS UWM jedzie na finały AMP do Radomia
Od piątku do niedzieli szczypiorniści AZS UWM Olsztyn reprezentować będą barwy uczelni podczas XXVI Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które odbędą się w Radomiu. Podopieczni trenera Grzegorza Dubielskiego powrócili do krajowej elity po trzyletniej przerwie i w tegorocznej edycji rozgrywek stoją przed szansą osiągnięcia historycznego sukcesu. – Wszystko zweryfikuje jednak boisko – uspokaja Sebastian Witczak, kierownik drużyny.
Zanim olsztynianie zagwarantowali sobie bilet do Radomia, o miejsce premiowane awansem stoczyli ciężki bój w Łodzi. Półfinałowe zawody drużyna UWM mogła zaliczyć do udanych, gdyż akademicy ze stolicy Warmii i Mazur uplasowali się na czwartej pozycji i bezpośrednio awansowali do finałów. Teraz przed nimi trzy dni, sześć spotkań i wydawałoby się proste zadanie – znaleźć się w gronie najlepszych ośmiu drużyn.

Studenci z Olsztyna na drodze losowania trafili do grupy A, w której zmierzą się z reprezentacjami Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego z Kielc. Do najlepszej ósemki mistrzostw awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. – O rywalach nie wiemy zbyt wiele, szczególnie ekipy z Kielc i Katowic to dla nas wielka niewiadoma – mówi Sebastian Witczak. – Aby walczyć o wyższe cele, musimy wygrać przynajmniej dwa grupowe mecze – dodaje kierownik reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.

Trzon zespołu stanowić będą zawodnicy drugoligowego AZS UWM Szczypiorniaka, których wspierać będą: Mirosław Ośko (Jurand Ciechanów) oraz Marcin Malewski (Traveland Społem). Na co stać studentów UWM podczas tegorocznych finałów Akademickich Mistrzostw Polski? – Podstawowe założenie to poprawić lokatę sprzed dwóch lat (16. miejsce – red.), ale myślę, że przy odrobinie sportowego szczęścia drużyna może pokusić się o miejsce w czołowej ósemce – mówi Grzegorz Dubielski, trener szczypiornistów UWM.

Skład drużyny AZS UWM Olsztyn:

Grzegorz Dudek, Mateusz Hycza – Łukasz Kosiorek, Bartosz Bonk, Piotr Pstrągowski, Marcin Malewski, Mirosław Ośko, Adam Ziarnicki, Radosław Dzieniszewski, Marek Rozporski, Grzegorz Baliński, Tomasz Łazicki, Michał Osiński, Łukasz Plichta, Dariusz Gostrowski.
Trener zespołu: Grzegorz Dubielski
Kierownik: Sebastian Witczak