12 Maja 2023

Aktualności

Na Wydziale Humanistycznym UWM w dniach 10-11 maja odbyły się XV Dni Humana. W tym roku mogliśmy m.in. sprawdzić swoją wiedzę w popkulturowym quizie, wysłuchać debat o sztuce wydziałowej i mediach obywatelskich, a nawet zrobić zakupy na pchlim targu. Humaniści rozegrali też mecz, w którym studenci zmierzyli się z kadrą, a na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko.

Przez dwa dni humaniści dzielili się swoimi licznymi pasjami i wiedzą. Było na poważnie i na wesoło. Program tegorocznej edycji był różnorodny. Chętni mogli posłuchać o różnicach między myśleniem potocznym a filozoficznym, wziąć udział w warsztatach tłumaczenia limeryków i warsztatach dobrych manier, dowiedzieć się więcej na temat języka rosyjskiego w badaniach kryminologicznych, a także nauczyć się, jak zrobić dobre zdjęcie... telefonem. A to zaledwie przykłady z bogatej oferty.

Święto społeczności Wydziału Humanistycznego było też okazją do dzielenia się dobrem - za sprawą charytatywnego kiermaszu fantów i ciast zbierano fundusze dla Kingi Rydz, która choruje na SMA. Przez dwa dni udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych!

W czwartek (11 maja) przez kilka godzin odbywały się występy artystyczne. Była to świetna okazja do tego, by zapoznać się z talentami, których humanistom nie brakuje.

- Wypełniliśmy program tak, jak mieliśmy to zaplanowane. Jestem bardzo zadowolony. Nasze propozycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów. To pokazuje, że forma, którą wybraliśmy w tym roku, była strzałem w dziesiątkę! - podsumował Arkadiusz Dziubak, przewodniczący RWSS Wydziału Humanistycznego.

Relacja z Dni Humana jest dostępna na stronie internetowej >>> Radia UWM FM

Zdjęcia: Janusz Pająk