21 Kwietnia 2023

Aktualności

Osiemdziesięciu zawodników reprezentujących 14 klubów otrzymało stypendia prezydenta Olsztyna. Wśród nich jest aż 22 sportowców Klubu Sportowego AZS UWM.

Podczas gali sportu, która odbyła się w ratuszu 17 kwietnia, jak co roku do publicznej wiadomości podano nazwiska sportowców i trenerów, którym Piotr Grzymowicz – prezydent Olsztyna przyznał nagrody, wyróżnienia i stypendia za osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Wśród ich laureatów jest wielu sportowców z klubu AZS UWM.

Bardzo dziękuję wszystkim sportowcom za ich sukcesy, a trenerom i działaczom za ich trudną pracę – powiedział prezydent Olsztyna. – Wasze sukcesy są sukcesami Olsztyna, a wy jesteście promocyjnymi twarzami naszego miasta. Zapewniam, że wasz wysiłek jest dostrzegany i bardzo dobrze oceniany, czego dowodem jest wysoka lokata Olsztyna na sportowej mapie Polski.

Nagrodzeni zawodnicy klubu AZS UWM to biegacze: Aleksandra Lisowska, Anastazja Kuś, Karol Zalewski, Kacper Lewalski. Prezydencką nagrodę otrzymał także Szymon Piątkowski – zawodnik taekwondo olimpijskiego.

Wiktoria Cybulska, Lena Sadurska, Julia Twardowska, Aleksandra Lis, Sebastian Michalak i Damian Soból odebrali z rąk prezydenta wyróżnienia. Wszyscy trenują lekką atletykę.

Podczas spotkania w ratuszu nagrody otrzymali także trenerzy zawodników z naszego uniwersyteckiego klubu: Bronisława Ludwichowska, Jacek Wosiek i Czesław Nagy.

Wyróżnienie odebrał też trener Ireneusz Bukowiecki.

Stypendystami prezydenta zostali związani z KS AZS UWM teakwondziści (Mateusz Kowalski, Łukasz Cudnoch, Szymon Piątkowski, Mateusz Chrzanowski, Igor Drążkiewicz, Jakub Kłujszo, Michał Godlewski, Mikołaj Sokołowski, Agnieszka Krajewska, Mateusz Kędzierski, Piotr Dolat) oraz lekkoatleci (Konrad Bukowiecki, Aleksandra Lisowska, Karol Zalewski, Kacper Lewalski, Wiktoria Cybulska, Damian Soból, Aleksandra Lis, Lena Sadurska, Julia Twardowska, Sebastian Michalak i Marcin Bendyk)

Łącznie na nagrody i stypendia Olsztyn przeznaczył ponad 450 tys. zł.

Zawodnicy reprezentujący olsztyńskie kluby każdego roku biorą udział w zawodach zaliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego. W minionym roku Olsztyn został sklasyfikowana na 13. miejscu w kraju na 915 gmin. W systemie punktowało 27 olsztyńskich klubów sportowych w 33 dyscyplinach. Najwyżej sklasyfikowany to KS AZS UWM (34. miejsce w Polsce). Uniwersytecki klub od lat zajmuje także pierwsze miejsce w regionie.

lek, źródło: UM Olsztyna

Okładka kwietniowego wydania Wiadomości UniwersyteckichNa stronie internetowej jest już dostępny najnowszy numer „Wiadomości Uniwersyteckich”, którego tematem przewodnim jest właśnie sport akademicki.

Wspólnie z naszymi rozmówcami zapraszamy do lektury tekstów poświęconych historii i teraźniejszości sportu w Kortowie. Naszymi przewodnikami są zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i naukowcy.

W kwietniowym numerze piszemy także o ciekawych badaniach naukowych prowadzonych na Uniwersytecie oraz o sukcesach społeczności akademickiej.