05.11

Miesiące przygotowań, godziny dyskusji i debat, kilometry przemierzonych korytarzy i dróżek…
A tu rach-ciach i po Kormoranach. Weekend minął niesamowicie szybko!
Mile widziani byli wszyscy, oprócz…nudy. Tej koleżanki nie zapraszaliśmy.
Każda doba wykorzystana maksymalnie!

11 prezentacji konkursowych
6 prelekcji gości
2 projekcje filmów

Oczywiście to tylko część oficjalna. Poza tym rozmowy w kuluarach, wspólne śpiewanie, grillowanie, tańcowanie… Oj, działo się!

Poziom tegorocznych opowieści był naprawdę wysoki. Uczestnicy Festiwalu stanęli na wysokości zadania i dali nie lada wyzwanie jurorom.

Kormoranowe prezentacje oceniali:

Paweł Kilen – podróżnik i zdobywca Kolosa za rok 2011

Janek Faściszewski – podróżnik, zdobywca m.in. wyróżnienia podczas Kormoranów 2012

Marek Ułan-Szymański – student Szkoły Filmowej, współtwórca filmu „Uciec na Pitcairn”

Mariusz Olkowski – prezes AKT, przewodniczący jury

Żaneta Kostyk – szef wszystkich szefów 😉

oraz – oczywiście – publiczność.

Laureatką V Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży Kormorany 2015 została Dobrochna Nowak za wyprawę „Szpilki na pokład – Islandia 2014”

Wyróżnienia otrzymali:

Paweł Zawodny – „7 tysięcy po raz pierwszy, czyli wspinanie w górach Kirgistanu.”

Michał Kaczor – „Bliski Wschód – W poszukiwaniu Instrumentów Biblijnych”

Anna Cieślar – „Suoluvuobmi, North Norway”

Ania podbiła także serca zgromadzonych na sali widzów, którzy przyznali jej Nagrodę Publiczności.

Znów mieliśmy okazję gościć fantastycznych podróżników w naszym uroczym Olsztynie. Wymieniliśmy gro wspomnień i doświadczeń. Pojawiły się nowe plany i marzenia. Kasia nauczyła się jeździć na skuterze Karola. Eliza fenomenalnie ogarniała klub. Dzięki niej goście, którzy przybyli nieco później dostali ciepłą strawę, którą dzień wcześniej przygotowała razem z Izą. Do Piotra Strzeżysza przyszły w odwiedziny olsztyńskie kociaki.
Kormorany tak nas zainspirowały, że w niedzielę podróżowaliśmy po budynku „podkowy” w poszukiwaniu prądu.

To tylko pojedyncze wspomnieniowe hasełka.
Więcej historii na środowym zebraniu. Rezerwujcie wieczór!
A poniżej pierwsze fotorelacje 🙂

Autor wpisu: Marianna (wpisów:46, wszystkie wpisy autora: )

Dodaj własny komentarz