2008
04.25

Akademicki Klub Turystyczny w Olsztynie
zaprasza na
49 Ogólnopolski Rajd Studencki po Warmii i Mazurach
Wa-Ma 2008

W dniach 8 – 11. maja br odbędzie się kolejna, wielce wyczekiwana przez stałych bywalców, edycja Ogólnopolskiego Rajdu Studenckiego po Warmii i Mazurach – WAMA. Jest to największa, a jednocześnie najstarsza turystyczna impreza cykliczna w naszym regionie. Tegoroczna nosi numer 49-ty i wielkimi krokami zbliża się do świetnego, 50-tego jubileuszu.

Rajd zaczął kultywować tradycje turystyczne na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. Początkowo była to garstka zapaleńców poszukujących przygód i wrażeń w Warmińsko – Mazurskich kniejach. Z czasem impreza rozrosła się do dość pokaźnych rozmiarów. Rekordowa frekwencja przypada na lata 80-te ale i teraz skupia wokół siebie pasjonatów turystyki wszelakiej. Rokrocznie bierze w niej udział blisko 300 osób z różnych środowisk akademickich i nie tylko. Organizatorem tego przedsięwzięcia od samego początku istnienia jest Akademicki Klub Turystyczny przy Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.

Każdy z uczestników może wybrać odpowiedni dla siebie wariant Rajdu w zależności od upodobań. Dla uczestników zostały przygotowane trasy piesze, kajakowe, rowerowe, żeglarskie, motocyklowa o różnym przebiegu i stopniu trudności. Najdłuższe ruszą już w czwartek 8. maja, dla nieco ograniczonych czasowo trampów są też nieco krótsze warianty startujące w piątek lub nawet sobotę. Organizatorzy poszczególnych tras Rajdu tak prowadzą swoich uczestników z różnych zakątków aby dotrzeć sobotnim popołudniem na wspólną metę, gdzie na strudzonych wędrowców będzie czekała ciepła grochówka, moc konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i olbrzymie ognisko, przy którym słowa turystycznej piosenki pomogą doczekać świtu. Tegoroczna meta została usytuowana w Ośrodku Wypoczynkowo Żeglarskim w Rynie nad jeziorem Ryńskim. Do dyspozycji „rajdowiczów” są domki kempingowe i pole namiotowe. Warunkiem uczestnictwa jak co roku będzie wykupienie za symboliczną kwotę pamiątkowego znaczka dostępnego u organizatorów poszczególnych tras, tudzież na mecie Rajdu.

Osobiście odkąd trafiłem do Akademickiego Klubu Turystycznego (AKTu) WAMĘ na stałe wpisałem w coroczny harmonogram imprez, na których to być po prostu muszę. Kto był ten wie o czym mówię, kto jeszcze tam nie trafił powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Bo warto. Podczas tych kilku dni można naprawdę odetchnąć od codziennych trosk. Gdy człowiek poczuje atmosferę panującą na trasach potrafi zapomnieć o całym otaczającym go świecie i chłonąć mazurską przyrodę. Później, nieco zmęczony usiądzie przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem, posłucha dźwięku gitar i z całą pewnością stwierdzi, że było warto. Po dokładniejsze informacje odnośnie dostępnych tras jak i samej organizacji WAMY zapraszamy na cotygodniowe zebranie do siedziby Naszego Klubu – Dom Studenta nr 1, wejście od strony Kortówki w każdą środę o godzinie 20:15.
Łukasz Grajewski – Over

Więcej informacji o rajdzie udziela kierownik Wa-My 2008:
Daniel Kokłowski Prezes AKT – 503 761 855 masta-robin@wp.pl


Autor wpisu: Jerzy Mackiewicz (wpisów:128, wszystkie wpisy autora: )

Brak komentarzy

Dodaj własny komentarz