2014
12.06
Witajcie!
Akademicki Klub Turystyczny ma przyjemność zaprosić wszystkich spragnionych podróżniczych wrażeń i sportowych wyzwań na kolejne spotkanie zapowiadające V edycję OSFP Kormorany 2015.Tym razem będziemy gościć osoby ze świata biegowego. Gwiazdy naszego wydarzenia to Piotr Kuryło i Karol Dzieciątko.

Spotykamy się 13 grudnia 2014 r. w Olsztynie.

W programie:
12:oo – Bieg ku pamięci ofiar Stanu Wojennego
– dystans: 5 km
– trasa: przełaj po Kortowie i okolicznych terenach zielonych
– rejestracja: do 12 grudnia do godz. 12:oo na adres e-mail osfp.olsztyn@gmail.com (w zgłoszeniu wystarczy podać Imię i Nazwisko)
– biuro biegu: siedziba AKT, ul. Kanafojskiego 3, DS 1, wejście od strony rzeki Kortówki

17:oo – Spotkanie z gośćmi
(Aula 30, Wydział Humanistyczny, ul. Kurta Obitza 1)
– prelekcja Karola Dzieciątko nt. biegu dookoła Polski
– prelekcja Piotra Kuryło nt. biegu dla pokoju dookoła Ziemi

20:oo – Zakończenie, a później wspólna integracja w Akademickim Klubie Turystycznym

WSTĘP WOLNY

Kilka słów o naszych prelegentach.

Piotr Kuryło to osoba już znana w świecie biegowym i kojarzona przez każdego interesującego się bieganiem w mniejszym lub większym stopniu. Laureat prestiżowej nagrody Kolosa 2011 w kategorii wyczyn roku za obiegnięcie Ziemi. Podczas tej podróży biegł i walczył o wyższe idee, jakim jest pokój na świecie. Wszystkie swoje przeżycia i przygody opisał w książce pt. „Ostatni maraton”. Dziś jest spełnionym czterdziestolatkiem i ojcem dwóch córek. Swój bieg dla pokoju przebył na własnych nogach w zaledwie rok, przemierzając świat samotnie przez niziny, góry i doliny walcząc w słusznej sprawie.

Karol Dzieciątko gościł na naszym festiwalu i zdobył wyróżnienie podczas OSFP Kormorany 2013 za przebiegnięcie Polski wzdłuż i wszerz. Twórca projektu Biegiem przez świat, dzięki któremu pozyskuje fundusze na akcje charytatywne dla chorych i potrzebujących osób w naszym otoczeniu. Wielkoduszny człowiek z wielkimi marzeniami.

plakat-druk

Autor wpisu: Dawid Połom (wpisów:5, wszystkie wpisy autora: )

Brak komentarzy

Dodaj własny komentarz